Güleryüz Ailesi Taşınıyor

Güleryüz Ailesi Taşınıyor

Bizim Güleryüz Ailesi Ankara’da kurdukları düzeni bırakıp anneannelerinin yanına İzmir Seferihisar’a doğru yola koyulmuşlar. Herkesin kafasında anneannelerinin sağlığının yanında bu yeni hayatları nasıl olacak sorusu varmış ama kimse belli etmiyormuş. Bakalım yeni evlerinde onları neler bekliyor masal arkadaşım.

Güleryüz Ailesi Seferihisar’a varmışlar. Hemen anneanneleri ile güzel bir kahvaltı etmişler. Eylül ve Selim evi incelemeye başlamışlar. Evin kocaman bir bahçesi varmış. Bahçede ise her çeşit meyve ve sebze ekiliymiş. Selim bunları görünce çok heyecanlanmış,

– “Yemek bilgimi burada daha da çok geliştirebilirim. Hem her şey bahçeden taze taze. Oh iyi ki taşınmışız!” diye aklında düşünmüş.
Ev 3 katlıymış, ilk katta anneanne ikinci katta ise Güleryüz Ailesi için, 3.kat ise çatı katı ve kocaman bir terasa sahipmiş. Kahvaltıdan sonra eşyalarını yerleştirmeye başlamışlar ama eve sürekli birileri geliyormuş. Komşular, annenin arkadaşları derken ortam hep kalabalık oluyormuş. Eylül ve Selim apartmanda büyüdükleri için en kalabalık ortamları kurs, gösteri ya da okul oluyormuş ama onda da herkes buradakiler gibi sıcak olmuyormuş.

– ” Torunlarım, kızım ve damadım yanımda… Sabahtan bu yana kendime geldim komşular. İnsan ailesi yanında olunca daha mutlu oluyormuş, hastalık, ilaçlar hepsini unuttum birden.” anneanne büyük bir mutlulukla demiş. Komşular ve arkadaşların yardımıyla bütün eşyaları taşımışlar. Çocuklar yeni odalarına yerleşirken,

– “Eylül, Selim aşağıya gelir misiniz çocuklar?” diye anneanneleri onlara seslenmiş. Eylül ve Selim aşağıya inmişler bir de ne görsünler iki tane yavru köpek. Hemen koşup sarılmışlar onlara. – “Arkadaşımın köpeği doğum yaptı ben de sizin için bu ikisini sahiplendim. Hem buraya daha çabuk alışırsınız hem de onlarla birlikte tanırsınız burayı. Sevdiniz mi?” demiş anneanneleri ve merakla cevaplarını beklemiş. Eylül ve Selim koşa koşa anneannelerine sarılmaya gitmişler.

– “Çok teşekkür ederiz anneanneeee! Bu çok güzel bir hediye.” demiş ikisi de ve daha da sıkı sarılmışlar.
– ” Acaba ne isim koysak Eylül?” diye Selim sevinçle sormuş.
– ” Hmmm, birisinin adı Beste olsun hem bemim müzik sevgimi yansıtır nasıl sence Selim?” demiş Eylül.
– Selim büyük bir mutlulukla”Çok güzel Eylül, o zaman benimkinin ismi de en sevdiğim çorbanın adı olsun. Mercimek! hem gözleri de yeşil.” demiş.

Güleryüz ailesinin minikleri sahiplendikleri köpeklerle birlikle Seferihisar’daki ilk günlerini bol gülümsemeli ve yorgunlukla geçirmişler. Anne, baba ve anneanneleriyle birlikte yeni evlerinde huzurlu ve mutlu bir şekilde uyumuşlar. Bakalım Güleryüz Ailesini neler bekliyor.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

2 comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir