Yeni Şehir

Kapa Şehri’nin düzen ve sistemli dünyasından çok etkilenen Bibit ve Guru kendi şehirlerini de böyle düzenlemek ve güzelleştirmek için gezilerini yarıda bırakıp geri dönmeye karar vermişler. Kendi şehirlerini yepyeni, yeni bir şehir yapmak istiyorlarmış. Yol boyunca da nasıl güzelleştireceklerini düşünmüşler.

-“Guru bence Kapa şehrindeki gibi her yer bol bol ağaçlı, su ve yeşillikle dolsun. Hem böyle binaların tepelerinden de çok güzel görünür.
-“Bak benim de aklıma şey geldi. Öyle bir bina yapalım ki çöl ikliminin aksine yaşayan bir bina olsun. Her katında sarmaşıklar olsun ve yukarıya doğru büyüyüp binanın en tepesinde kocaman bir teras olsun ve orada hep eğlenceler düzenlensin.
-“Guru bu çok güzel bir fikir hemen gidince yetkililere anlatalım.

Bibit ve Guru yol boyunca sürekli fikir üretmişler, üretmişler, üretmişler. Uzun ve yorucu bir yolculuktan sonra evlerine varmışlar. Yöneticilerle konuşmak için çok heyecanlı olan ikili hemen hazırlanmışlar ve yanlarına gitmişler. Önce tüm yöneticilere uzun yolculuklarından, gördüklerinden bahsetmişler.

En sonunda daaaaaa tüm planlarından ve yapmak istediklerinden bahsedip heyecanla verecekleri cevapları beklemişler. Şehrin yönetiminde tam 7 hayvan varmış ve hepsi kendi familyasının en bilgin, cesur ve üretken canlılarıymış. Bibit ve Guru’nun fikirleri, düşünceleri tüm yönetimin çok hoşuna gitmiş ve onlar da uzun zamandır düşündükleri bazı fikirleri bizim ikiliyle paylaşmışlar. Ertesi gün, mimarlar, işçiler ve yönetim ekibiyle büyük bir toplantı varmış ve bu toplantıya Bibit ve Guru’da davetliymiş.

Herkes yeniden fikirlerini söylemiş, gelen mimarlar onların fikirlerine göre çizim yapmış, işçiler tüm yapıların ve işin ne zaman biteceğine dair gün hesaplaması yapmışlar. Toplantı o kadar güzel ve verimli geçmiş ki yeni şehir için hazırlıklara hemen o gün başlayacaklarmış. İlk hedefleri geniş parklar, bol yeşillik alanlar ve şehre özgü yemeklerin olduğu dükkanları geliştirmek aynı zamanda da yeni yerler açmak.

Kapa Şehrinden kendi şehirlerini güzelleştirmek için geri dönen Bibit ve Guru her toplantıdan, yapılan her işten çok keyif alıyorlarmış ve aslında tüm bu olanlar onların ortaya attığı kıvılcımlar sayesinde olmuş. Tüm çalışmaların güzelce bitmesini ve yenilenmiş şehirlerine Kara Eşek’in ziyarete gelip onun da görmesini istiyorlarmış. Bibit ve Guru hayallerine, isteklerine bir adım da yaklaşmışlar. Aferin size gezgin ikili.

Bu masal ile bağlantılı bir önceki masalı okuyun; Kapa Şehri.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir