Jupiter Kralı

Jüpiter Kralı

Uzay macerası ekibimiz Jüpiter’de kraldan haber beklerken kapatıldıkları odada korkulu bir şekilde bekliyorlarmış. Jüpiter Kralı’nı daha görmeseler de gözlerinde onu bir canavar gibi hayal etmişler. Gezegen kapkaranlık, halk onları iyi karşılamadı ve bir odaya kapatmış. Daha ne olsun Jüpiter Kralı kesinlikle kötü birisiymiş.

Sincap Umur kapalı alanları sevmediği için sabaha kadar kabuslar görmüş durmuş. Köpek Dudu ise sürekli yolda ayrıldıkları ve kraliçe olan arkadaşları Kirpi Lula’ya ulaşmanın yollarını düşünmüş. Aralarında en rahatı ise Ördek Tuti’ymiş. Ördek Tuti bütün gece horul horul uyumuş. Sabah olmuş ve gezegende bir hareketlenme başlamış. Herkes kral için hazırlık yapıyormuş ve esirleri ben buldum sen buldum kavgasına tutuşmuşlar.

Hava aydınlanınca uzay macerası ekibimiz minik pencerelerinden dışarıya bakmak istemiş ama gördükleri manzara çok kötüymüş. Jüpiter hiç onların kitaplarda gördükleri kadar ışık dolu güzel bi yer değilmiş aksine her yer yıkık dökük, savaş araçları ve sürekli tetikte olan bir halk varmış. Uzay macerası ekibimiz korkarak kralın karşısına çıkmayı bekliyorlarmış.

Gel zaman git zaman kral onları huzuruna istemiş. Kralın huzuruna gidebilmek için üçünün de gözlerini başlamışlar ve hep eğilerek tünel gibi yerlerden geçmişler. İyice korkmuşlar ama gözleri açıldığında bir bakmışlar ki saray gibi yerdeler. Bir sürü erzak, altın, eşya ne ararsan varmış bu odada.

– Siz Neptün’den geldiniz buraya yoksa casus musunuz?” demiş tok bir sesle Jupiter Kralı. Uzay macerası ekibimiz sesin geldiği yöne kafalarını çevirmişler ama hiç de hayal ettikleri gibi canavar değilmiş kral. Çok güzel tüyleri olan papağan gibi ama daha büyük bir kuş türüymüş.

– Evet biz Neptün’den geliyoruz. En yakın arkadaşımız Lula artık gezegenin kraliçesi. Bize zarar verirken iyice düşün istersen Jüpiter Kralı” diye çok rahat bir şekilde konuşmuş Ördek Tuti. Umur ve Dudu onu cimciklemişler ama artık çok geçmiş.

Jupiter Kralı kraliçe lafını duyunca daha da sinirlenmiş ve ekibimizi uzuuuuuun bir sorguya çekmiş. Sincap Umur bütün hikayeyi, nasıl geldiklerini, Neptün’de neler olduğunu ve her gezegeni gezmek istediklerini tane tane anlatmış. Jüpiter Kralı onların düşman olmadıklarını anlamış hatta arkadaşları kraliçe olduğundan bu yana ateşkes mesajları gönderdiğini hatırlamış. Hemen Neptün Kraliçesine bir mesaj yollamış ve onu buraya davet etmiş.

Kraliçe Lula arkadaşlarının Jüpiter’de olduğunu okuyunca hemen ilk aracıyla Jüpiter’e uçmuş. Hayalindeki gezegenin böyle yıkık ve harabe görüntüsünden çok etkilenmiş Lula. Arkadaşlarıyla hasret giderdikten sonra Jupiter Kralı ile tanışmış ve hepsi güzel bir yemek yiyip bol bol sohbet etmişler. Kral ve Kraliçe birbirlerini tanıyıp barış sözü vermişler. O gece Lula’da arkadaşlarıyla birlikte orada kalmış. Sabah kendi gezegenine ulaşmış ve işçi ve malzeme yardımı istemiş.

Neptün ve Jupiter gezegeni halkı hep birlikte Jüpiter’i eski haline döndürmüşler. Kraliçe Lula hayalindeki gezegeni bir kez daha neden sevdiğini anlamış. Uzay Macerası ekibimizin artık hem Neptün’de hem de Jüpiter’de bir evleri varmış.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir