Muz Festivali

Muz Festivali

Uzun yıllardır yaptıkları önemli muz günü festivalini yani muz festivalini bu senede yapacak olan Lemur familyası kendi içinde yaşadıkları kararsızlıklar sonucu bir türlü ne yapacaklarına karar verememişler. Diğer hayvanlarda bize katılsın diyenler, hayır biz her zaman ki gibi kendi içimizde kutlayalım diyenler.

Tüm gece o kadar çok konuşmuşlar ve tartışmışlar ki önceden istemeyen bazı lemurlar arık bu fikre sıcak bakmaya başlamış ve konuştukça çoğu lemur tüm hayvanların katılma fikrini daha mantıklı bulmuşlar. Uzuuuuun konuşmalar sonucu tüm lemurlar diğer hayvanların gelmesini kabul etmiş ve ertesi gün bunu herkese hemen söylemek için sabırsızlanıyorlarmış.

Öğlene kadar uyuyup dinlenene lemurlar, tüm hayvanları yanlarına davet edip,
-“Arkadaşlar birkaç gündür size karşı kaba davranıp sizi kovduk. Ama aramızda ilk başta anlaşmazlığa düşsek de bu festival sizlerle daha güzel olur. Umarım bize çok kızmadınız çünkü hem festivalde hem de hazırlık boyunca size çok ihtiyacımız var.” demiş.

Herkesten alkış ve sevinç tepkileri yükselmiş. Lemur familyası diğer hayvanları kabul etmişti ve hazırlıklar asıl şimdi başlıyordu. Aslanlardan olan bir grup akrobasi gösterisi yapacak, kelebekler, sinekler ve geyikler de sahneye çıkıp şarkı söyleyecek, zebralar resim atölyesi yapacak ve tavşanlarla kediler de tiyatro oyunu sergileyeceklermiş.

Geri kalan hayvanlar ise herkese yardım edip festivalin daha iyi geçmesini sağlayacaklarmış. Atölyeler, sahnedeki gösteriler, müzikler, yiyecekler ama en önemlisi de muzlar tamamen hazırmış festivale. Hatta son günlerde oraya gelen çok ünlü bir müzisyen olan gergedan Didi’de sahnede onlara unutulmaz bir parti ortamı sağlayacağına söz vermiş.

Her şey hazır sadece festival gününün gelmesini bekliyorlarmış. 2 hafta kala başladıkları hazırlıkları diğer hayvanların da sayesinde çok hızlı bir şekilde hazır olmuş. Herkes arkadaşlarına, ailesine haber vermiş ve hiç beklemedikleri kadar bir sürü hayvan dostları gelmiş. Bu duruma en çok muz ağaçları sevinmiş çünkü her festivalde bir sürü muz artıyormuş ama bu sene o kadar kalabalık olmuşlar ki bütün muzlar bitebilir.

Festival günü gelmiş çatmış. Büyük muz festivali rengarenk ve çok eğlenceli bir şekilde başlamış. Her atölye kalabalık, sahneye çıkan tiyatro oyunları, şarkı söyleyen grupları herkes keyifle dinlemiş ve izlemiş. Herkes bir sürü ama bir sürü muz yemiş durmuş.

Gecenin sonunda müzisyen gergedan Didi çıkmadan önce lemurların lideri bir konuşma yapmak istemiş,
-“Bu görkemli ve bizim için çok önemli olan festivale geldiğiniz için herkese çok teşekkür ederim. İyi ki bu sene kendi aramızda yapmamışız ve hep beraber böyle güzel eğlenmişiz. Seneye görüşmek üzere. Bol bol muz dolu bir yılımız olsun!” demiş ve sahneden inmiş.

Sahneye bu sefer de gergedan Didi çıkmış herkesi artık hareket edemeyecek kadar eğlendirmiş. Herkes o kadar ama o kadar yorulmuş ki… Muz festivali hem renkli hem de bol arkadaşlı geçmiş bu yıl, çünkü tüm lemurlar kapılarını bu sene farklı hayvanlara da açmışlar.

Başta ön yargılı davransalar da aslında hata ettiklerini anlamışlar ve iyi ki kendi içlerinde bu duruma karşı çıkan lemurlar olmuş diye sevinmişler. Toplanan tüm muzlar bitmiş ve herkesin çok eğlendiği bir festival olmuş. Bir sonraki festivalde görüşürüz masal arkadaşım ama unutma herkese bir şans ver ve ön yargılı olma.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir