Zürafa Kibi

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde Kibi isimli bir zürafa varmış. Kibi’nin en yakın arkadaşı Bogo’ymuş ve genelde birlikte vakit geçirirlermiş. Kibi ve Bogo yakın zamanlarda bütün hayvanlar aleminin katıldığı bir parti düzenlemişlerdi ve herkes çok eğlenmişti.

Kibi genelde Bogo ile vakit geçirir ve diğer zamanlarda da ailesiyle vakit geçirirmiş. Kibi eğlenceli, enerjik ve çok uysal bir zürafaymış. Çevresindeki herkes onu çok severmiş. Zürafa Kibi ailesiyle birlikte her hafta küçük etkinlikler yaparmış. Film izleme, piknik, konsere gitme, oyunlar oynama ve daha bir sürü etkinlikler. Ailesi ile vakit geçirmeyi çok seviyormuş Kibi. Yine bir hafta etkinliklerini yapmaya sıra gelmiş ve bu sefer konsere gitmişler. Aslında bu bir festivalmiş. Üç gün boyunca hayvanlar aleminin sevilen ve bilinen sanatçıları sahneye çıkacakmış ve onları seven dinleyicilerle şarkılar söyleyeceklermiş.

Kibi ve ailesi hazırlıklarını yapmışlar ve festival alanı olan ormanın büyük çamların olduğu alanına gitmişler. Yaz ayı hala devam ediyormuş ama artık sonbaharın serinliği ufak ufak gelmeye başlamış. Kibi ise yaz ayının hala devam ettiğini düşünerek şort ve tişört giymiş. Annesi ona her ne kadar ceket al dese de Kibi dinlememiş. Sanatçılar bir bir çıkmaya başlamış. Kibi ve ailesi kendilerine çok arka olmayan ve sahneyi gören bir yer seçip oturmaya başlamışlar. Adeta bütün orman halkı oradaymış. Herkesin keyfi yerindeymiş. Biraz uzak yerlerden bile hayvanlar gelmiş bu güzel festivale.

Hava kararmaya başlamış ve onunla da birlikte hava serinlemeye başlamış. Şarkıları dinlerken, dans ederken soğukluğu hissetmeyen Kibi oturunca üşümeye başlamış. Annesini dinlemeyip ceket almadığı için çok pişman olmuş Kibi ama artık çok geçmiş. O akşamın son grubu da çıkmış ve sonra Kibi ve ailesi eve dönmüşler.

Ertesi gün uyanmışlar, güzel bir kahvaltı edip tekrar festival alanına gitmek için hazırlanmaya başlamışlar. Kibi üzerini dişlerini fırçalamak için lavaboya gitmiş ama birden karnına ağrı girmiş. Öyle bir ağrıymış ki Kibi resmen kıvranıyormuş. Ağlamaya başlamış, annesi onu böyle görünce hemen hastaneye gidelim demiş. Kibi hastaneyi duyunca korkmaya ve daha da ağlamaya başlamış. Acile gitmişler doktor hemen serum takmış ve kan tahlili iştemiş. Kibi hala ağlıyormuş, çok korkuyormuş.

Doktor ve hastaneden çok korkuyormuş Kibi. Kan tahlillerinde hiçbir şey çıkmamış ama Kibi çok üşütmüş, doktor ona kendisini sıcak tutmasını ve dikkat etmesini söylemiş. Kibi serum bitince ailesiyle eve dönmüş. Festivale gidememişler buna çok üzülmüş Kibi. O gün bir şey anlamış Kibi, bir daha kendisine daha fazla dikkat edeceğine ve bu kadar üşütmeyeceğine annesine ve kendisine söz vermiş. Bu küçük operasyon Kibi için iyi bir ders olmuş ve bir daha annesinin sözünü dinlememezlik etmemiş.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir