Minik Ayıcıklar Gezide

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde tatlı mı tatlı minik ayıcıklar ülkesi varmış. Bu ülkede ise Turuncu, Pembe, Mavi ve Yeşil minik ayıcıklar varmış. Minik Ayıcıklar çok yakın arkadaşlarmış ve bu sene okula başlayacaklarmış. Öğretmenleri okulun bu ilk haftasında sınıfını hem kaynaşması için hem de güzel vakit geçirmeleri için pikniğe götürüyormuş. Yani bizim minik ayıcıklar gezide. Öğretmenleri isterse velilerinde geleceğini ve onlarında kaynaşmaları için iyi olacağını belirtmiş.

Minik Ayıcıkların evinde ise adeta bir bayram havası varmış. Pembe’nin babası çok güzel tatlı yapıyormuş, Turuncu’nun annesi börek, Yeşil’in babası ise kuruyemiş dükkanı varmış ve bir sürü çerez getirmiş. Mavi’nin annesi ise içecekleri, plastik bardakları almış. Sınıfın geri kalanı ise diğer yiyecekleri getirecekmiş. Gezi için her şey hazırmış. Öğretmenleri bir otobüs kiralamış ve sabah erken saatlerde okulun önünde buluşmak için herkes anlamış.

Minik Ayıcıkların evi yakınmış birbirine ve heyecandan uyuyamamışlar. Bu onların arkadaş olarak ilk gezileriymiş ve çok güzel geçmesini istiyorlarmış. Ertesi sabah herkes erkenden kalkmış, güzel güzel hazırlanmışlar ve götürecekleri şeyleri alarak okula doğru yol almışlar. Servis orada hazır bekliyormuş, yiyecekleri bagaja içecekleri ise otobüsün dolabına koyup hareket etmişler. Bütün öğrenciler çok mutluymuş. Şoför radyoyu açmış ve herkes bir ağızdan şarkı söyleye söyleye eğlenerek gidiyorlarmış. Öğretmen piknik alanına yaklaşmak üzereyken öğrencilere uymaları gereken kuralları söylemiş, “Çocuklar, orası kalabalık bir yer sadece biz gitmiyoruz. O yüzden birbirimizden ayrılmayalım, kendi alanımızdan çok uzaklaşmayalım.

Ayrıca hep beraber oynarız diye birkaç tane top ve atlamak içinde ip getirdim.” demiş ve bütün öğrenciler hep birlikte, “oleeeeeeeeey” diye bağırmışlar. Minik Ayıcıklar arkalı önlü oturuyorlarmış ve sürekli birbirlerine bakıp gülümsüyorlarmış. Hayal ettiklerinden bile daha güzel gidiyormuş bu gezi.

Güzel bir yolculuktan sonra piknik alanına varmışlar ve eşyaları hep beraber indirip kendileri için ayrılan yere yerleşmişler. Piknik alanı gerçekten de kalabalıkmış. Çocuklara oyunlara hemen başlamış veliler ve öğretmen de sohbetlere, tanışmaya başlamış. Pembe, Yeşil, Mavi ve Turuncu dün akşam kendilerine bir söz vermişler.

Aralarına kimseyi almadan sadece dördünün vakit geçireceği bir piknik olsun demişler. Planları umdukları gibi gitmemiş ama çünkü sınıflarındaki arkadaşları çok tatlı, eğlenceli ve iyilermiş. Küçük bir sınıfmış zaten ve bütün öğrenciler hemen kaynaşmışlar. Minik Ayıcıklar kendilerini neden onlardan soyutlamak istediklerini hiç anlamamışlar. Veliler de çok güzel kaynaşmışlar. Hepsi öğretmene çok teşekkür etmişler. Mutlu mutlu yemeklerini, tatlılarını yiyip sonra yine bol müzikli bir dönüş yolu gerçekleştirmişler. Minik Ayıcıklar bütün arkadaşlarını çok sevmişler ve hemen dersleri başlasın istemişler.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir