En İyi Arkadaşlar

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde birbirinden tatlı hayvanların olduğu bir yer varmış. Bu hayvanlar aleminde de dört en iyi arkadaş varmış. Birbirlerini çocukluklarından beri tanırlarmış ve başkalarının kendilerine en iyi arkadaşlar diye seslenmelerini isterlermiş. Bu en yakın arkadaşlar ortaokula gidiyorlarmış ve isimleri Limon, Misket, Maviş ve Şekermiş. Bu dört arkadaş ortaokula yeni geçmişler ve artık yeni bir dönem onları bekliyormuş.

Limon hemen okulun amigo takımına girmiş çünkü çok seviyormuş. Misket ise okulun fen grubuna dahil olmuş. Kimya, biyoloji ve fizik onun en sevdiği derslermiş o yüzden mutlu olacağı bir gruba dahil olmak istemiş. Maviş ise okulun futbol takımına dahil olmuş. Şeker ise okulun müzik grubuna dahil olmuş. En yakın arkadaşlar başta her zaman ki gibi sık görüşseler de bir süre sonra kendi grupları içerisinde daha çok vakit geçirmeye başlamışlar.

Hepsinin provaları, antrenmanları, çalışmaları derken birbirlerini göremez olmuşlar. Gel zaman git zaman artık en yakın arkadaşlar birbirlerine en uzak arkadaşlar olmuşlar. Birbirlerini görseler bile konuşmaları uzun sürmüyormuş. Hepsi kendi gruplarındaymış ve sürekli bir etkinlikleri oluyormuş. Mesela Misket’in doğum günü zamanı gelmiş.

Misket fen grubuyla kutlamak istemiş. Zaten eski arkadaşları gelmez diye düşünmüş hem de bilimsel çalışmalar üzerine konuştukları bir doğum günü olacakmış. Doğum günü güzel geçmiş ama Misket bir buruk kalmış. En iyi arkadaşları ile de çok konuşmayınca içine atmış onlara olan özlemini. Bahar dönemi gelmiş çatmış ve okulda bir bahar partisi, eğlencesi düzenlenecekmiş.

Ana tema baharmış ve herkes istediği şekilde baharı kutlayabilirmiş. Her grup kendi arasında küçük gösteriler hazırlamış. Amigo takımı dans gösterisi, müzik ekibi sürekli arka fonda bir şeyler çalıyormuş. Öğrencilerin ve gelen velilerin oturması için bir sürü masa varmış. Limon, Misket, Şeker ve Maviş ilerleyen dakikalarda aynı masaya denk gelmişler. Başta ne konuşacaklarını bilememişler en iyi arkadaşlar.

Sonra sadece birbirlerine bakarak aslında birbirlerini ne kadar özlediklerini anlamışlar. Başlamışlar hepsi birden kendi başlarından geçen olayları, anıları anlatmaya. Konuştukça yeni konular birbirini açmış ve bir bakmışlar ki aslında arkadaşlıklarına nasıl zarar vermişler.

Evet istedikleri gruplarda, bölümlerde yer alıyorlar ama bu birbirlerine hiç vakit ayırmayacakları anlamına gelmiyor. Hem kendi gruplarındaki arkadaşlarını seviyorlarmış ama hiçbiri onlar için en iyi arkadaşlar değillermiş. Birbirlerine hepsi özür dilemiş ve artık zaman ayırmak için hepsi söz vermiş. Böylelikle en iyi arkadaşlar yeniden bir araya gelmişler.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir