Zeynep ve Uçak Korkusu

Zeynep ve Uçak Korkusu

Günlerden bir gün Zeynep isminde bir kadın varmış. Zeynep kızının mezuniyet töreni için Ankara’ya gitmek için hazırlanıyormuş. Ankara’ya daha kolay ulaşım olacağı için çocuklarla uçak bileti almışlar. Zeynep defalarca uçağa binmesine rağmen her seferinde panik oluyor, kalbi sıkışıyor ve korkuyormuş. Zeynep ve uçak korkusu onu hiç yalnız bırakmıyormuş.

Aslında korkacak bir şey olmadığını rahat olması gerektiğini çocukları hep söyleyip onu rahatlatmaya çalışıyorlarmış ama Zeynep yine de kendine engel olamıyormuş. Ankara’ya gitme günü gelmiş çatmış… Çocuklarıyla havaalanına gitmiş, girişleri yapmışlar ve uçağa binmişler. Zeynep yine aynı korkular içinde kemerini takmış ve uçağın kalkmasını bekliyormuş. Bu sırada Zeynep’in yanına küçük bir kız gelmiş. 9-10 yaşlarındaymış bu minik kız ve oturmuş, kemerini takmış.

Zeynep etrafına bakmış ama kimse yokmuş, bu küçük kız tek binmiş uçağa. ” Annen, baban ya da herhangi bir tanıdığın yok mu küçük?” diye sormuş. Küçük kız ise, “Hayır ben tek bindim, onlar beni indiğimizde karşılayacaklar. Beni babaannem bindirdi, tek gidiyorum.” demiş. Zeynep kıza, ” Peki hiç korkmuyor musun?” diye sormuş küçük kız da “Hayır korkmuyorum, bana çok eğlenceli geliyor.” demiş.

Bu sırada uçak kalkış için harekete geçmiş. Zeynep ve minik kız da tanışmışlar. Kızın ismi Selen’miş. Uçak kalkınca Zeynep hiç kıpırdamadan oturuyormuş. Etrafına bakmış ve her zaman ki gibi diğer insanlar gayet normal davranıyor, dergi okuyor, dışarıyı izliyor hatta çocukları uyuyormuş. Selen’e bakmış o da çantasında getirdiği yiyecekleri yiyormuş.

Selen yiyeceklerden Zeynep Teyzesi’ne de ikram etmiş sonra ona sakız vermiş. Selen sanki Zeynep Teyze’nin tedirginliğini hissetmiş gibi sürekli onunla konuşuyormuş. Zeynep onun çok tatlı, akıllı ve düşünceli bir kız olduğunu düşünmüş. Zeynep Selen’e kocaman bir teşekkür etmiş, çünkü onu biraz da olsa rahatlatmış.

Zeynep bu sırada kendi kendine düşünmeye başlamış. “Küçük kız ne kadar rahat, ben neden böyle panik yapıyorum, neden böyle rahat olamıyorum. Hiç rahat olamıcak mıyım acaba?” diye kendine kızmış. Pilot anons geçmiş ve inişe geçtiğini söylemiş. Bunu duyunca Zeynep derin bir ohhh çekmiş. Uçak çok rahat bir şekilde inmiş.

Zeynep, ” Selen seni tanıdığım için çok mutluyum, keyifli sohbetin için de çok teşekkür ederim.” demiş. Selen’de Zeynep Teyze’ye aynı hislerle karşılık vermiş ve kulağına eğilerek, ” Korkulacak hiçbir şey yok cidden.” demiş. Zeynep’in gözleri dolmuş ve kendi kendine bir daha uçağa bindiğinde daha rahat olacağına dair söz vermiş.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir