Zeynep Usta

Zeynep Usta, düzenli ve dakik bir insandır. Kışını yazdan, yazını kıştan hazırlar. Gündüzünü de geceden, gecesini sabahtan bilir. Herkes çok ama çok özenir Zeynep Usta’ya.

Ama bizim Zeynep Usta’nın başı minik bir aşırıcı ile derde girmiş bir gün. Aşırıcı diyor ama kim olduğunu da bilmiyormuş. Bütün yaz boyu uğraşmış Zeynep. Ekmek hazırlamış, salçalar yapmış, domatesler, fasulyeler, soslar, turşular , ohooo neler neler. Tek başına da yapmamış hani.

Mert de hep yardım etmiş ona. Beraber ezmişler, kesmişler, doğramışlar. Beraberce tüm bu güzel yiyecekleri kilere kaldırmışlar. Zaman geçmiş, sonbahar gelmiş, kış da gelmiş. E artık ihtiyaç başlayınca kilere gider gelir olmuş Mert ve Zeynep. Ama ara ara bir gariplik fark etmeye başlamışlar.

Zeynep; “ sanki burada daha çok kap vardı, çok ilginç ekmeklerin sayısı da mı azalmış ne?” Diye kendi kendine söyleniyormuş. Gerçekten de azalıyormuş tüm bu yaz hazırlıkları birer birer. Tamam demiş Zeynep, ben buraya bir tuzak kurayım da bunu bir öğrenelim. Ve kilere bir parça kek koymuş. Eğer demiş bu kek alınırsa demek tatlı seven bir aşırıcım var.

Ertesi gün bir bakmış ki kek gitmiş! Tamam demiş artık Zeynep; izlemeye başlıyorum ben. Ve işte izlerken onu görmüş … Minik bir kedi. Bembeyaz, yumuşacık, çok tatlı bir kedicik.

Merhaba demiş kediye Zeynep. Kedi önce şaşırmış, hiç karşılaşacağını düşünmüyormuş çünkü. Ama ilk şaşkınlığı atlattıktan sonra o da merhaba demiş. Sonra konuşmuşlar. Kedicik; aç olduğu için ve kış aylarında dışarıda yemek bulmak zor olduğu için Zeynep’in kilerine geldiğini söylemiş. Zeynep’in tabi ki canı sıkılmış bu duruma. Ve bir anlaşma yapmışlar. Evde ona arkadaşlık ederse kediye her zaman yemek verebileceğini söylemiş.

Tabi kedi çok şaşırmış. Her zaman arkadaş olabileceklerini düşünmüş ve çok mutlu olmuş. Zeynep bir arkadaş edinirken, Kedicik de sıcak bir ev bulmuş.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili AilelerBir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir