Yıldız Elbisesi Masalı

Bir köyde, annesi babası gitmiş küçük bir kız yaşarmış. Kız bir gün, “Bu köyde ne annem var, ne babam… Kasabada oturan teyzeme gideyim,” diye düşünmüş. Başında şapka, sırtında eski bir elbise, elinde kuru bir dilim ekmekle yola koyulmuş.

Yola giderken ihtiyar bir adamla karşılaşmış. Adam: “Evladım kaç gündür açım. Bana birazcık ekmek verir misin?” diye sormuş. Kız, hiç düşünmeden elindeki ekmeği ihtiyar adama vermiş. Yoluna devam etmiş. Bir süre sonra yol kenarında bir çocuk görmüş.

Çocuk: “Ablacığım rüzgar saçlarımı uçuruyor. N’olursun başındaki şapkayı bana ver” demiş. Kız, şapkasını çıkarıp ona vermiş. Yoluna devam etmiş. Bir süre sonra karşısına yaşlı bir nine çıkmış. “Yavrucuğum, ayaklarım çok üşüdü. N’olursun ayakkabılarını bana ver,” demiş. Küçük kız ayakkabılarını çıkarıp nineye vermiş.

Derken gece olmuş. Kasabaya yaklaştığında kızın karşısına küçük bir kız çıkmış. “Ablacığım n’olursun elbiseni bana ver. Yoksa soğuktan kaybolup gideceğim,” demiş. Kız “Yol çok karanlık, nasıl olsa beni kimse görmez,” diye düşünmüş, elbisesini çıkarıp kıza vermiş.

İşte o sırada garip bir şey olmuş. Gökyüzündeki yıldızlardan biri yerinden kıpırdamış. Onu bir başka yıldız takip etmiş. Onları bir başka yıldız daha izlemiş. Böylece bir grup yıldız, yeryüzüne doğru akmaya başlamış. Gelip küçük kızın başında durmuşlar. Sonra yıldızlardan oluşan bu ışık demeti, pırıl pırıl bir elbiseye dönüşmüş. Bu ışıklı elbise, küçük kızın başından aşağı geçivermiş. Kız yıldızlardan oluşan elbisesine hayranlıkla bakmış.

Bu harika elbise, küçük kızın yaptığı iyiliklerin karşılığıymış. Küçük kız, yıldız elbisesiyle ömür boyu mutlu yaşamış.

Arkadaşım sen de küçük kız gibi iyilik yapıyor musun?

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir