Yılbaşı Akşamı

Bir sene nasıl geçti hiç kimse anlayamamıştı. En çok da bu yıl birinci sınıftan ikinci sınıfa geçen Sedat. Okumayı, yazmayı, saymayı ne zaman öğrendi hiç hatırlamıyor bile. İçinden bir yıla bu kadar çok şey sığdırmanın inanılmaz olduğunu düşündü. Bir senede daha önce hiç ama hiç bilmediği neler neler öğrenmişti.

E artık okuma yazmayı da bildiğine göre Sedat’ın keşfedecek kocaman bir dünyası varmış. Sedat’ın en sevdiği şey yılbaşı akşamı için alınacak şeylerin listesini yapmakmış. Önce kendisine kırtasiyeden güzel mi güzel bir defter seçmiş. Sarı kağıtlı, çizgili, dışı sevdiği hayvan resimleriyle kaplı çok güzel bir defter.

Tabi bir de bu deftere öğretmeninin hep dediği inci gibi yazabilmesi için masmavi güzel bir kalem seçmiş. Evet artık her şey hazırmış. Sıra geldi tüm evdekileri görmeye. Önce babasından başlamaya karar vermiş. Ona sormuş. “ Yılbaşı akşamı için ne yemek yapacağız ve marketten neler almamız gerek baba? Çünkü ben liste yapacağım, artık yazabiliyorum, hem de markette bir şey unutmayız” diye devam etmiş.

Başlamış defterine tek tek her söyleneni yazmaya. Babası, annesi, iki ablası ve bir abisi, o akşam yemeğe gelecek olan dedesi ve ninesine de sormuş. Tüm ihtiyaçları not almış. Yapılacak yemek için, eğlence için galiba tüm söylenenleri yazmıştı. Son olarak kendisi için bir istek yazmayı da unutmamış. Şimdi tamamen öğrendiğine göre kimseye sormadan tombala oynayabilirmiş. Hatta mutlaka birinci olacağına inanıyormuş. Böylece listenin en sonuna bir de tombala yazmış ve listesi böylece tamamlanmış. Sedat’ın da görevi başarıyla bitmişti.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili AilelerBir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir