Doğal Yaşam Merkezi

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur zaman içinde bir doğal yaşam merkezi varmış. Bu merkez doğal yaşam alanlarına uygun olarak tasarlanmış. Ormanın içinde yer alan bu doğal yaşam merkezinin sahibi bütün ortamı hayvanlara uygun oluşturmuş. Baba ve iki çocuğun da içinde yaşadığı bu doğal yaşam merkezinde aynı zamanda 5 çalışan varmış. Bu çalışanların hepsi alanlarında uzman kişilermiş.

İlker bu merkezde yaşayan çocuklardan birisiymiş. Kız kardeşi Çiğdem ile buraya yeni taşınmışlar. Çiğdem doğal yaşam ortamını çok sevdiği için burada çok mutluymuş ama İlker okulundan ayrıldığı için mutsuz ve sürekli gerginmiş.

Babaları onlara biraz zaman vermek istemiş. İlker her gün okuldan gelince ormanın en sessiz yerine herkesten uzak kısmına gidip resim çizer ve gerginliğini böyle atmaya çalışırmış. Günlerden bir gün İlker Mine isimli bir kızla tanışmış. Mine orada çalışanlardan birinin kızıymış ve arada doğal yaşam merkezine gidip gelirmiş.

İlker Mine ile tanışınca onunla resim çizmeye, sohbet etmeye, doğal yaşam merkezini bir de onun gözünden görmeye başlamış. Aslında biraz önyargılı davrandığını düşünmüş çünkü burada bir sürü hayvan ve ağaç çeşidi varmış ve hepsi bu doğal yaşam merkezinde çok mutluymuş. Babası bu merkezi tekrar açmak için çalışmalar yapıyor, sürekli denetleme ve kontrol ekipleri geliyormuş. İlker Mine ile gezerken bir zebra ile tanışmış bu zebranın adı Sibel’miş. Zebra Sibel çok enerjik, mutlu ve hareketli bir zebraymış.

Güne erkenden başlar, etrafına adeta mutluluk saçarmış. Zebra Sibel mutsuz İlker’i görünce hemen ona seslenmiş ve o enerji dolu sesiyle bile İlker’in yüzü gülmüş. Zebra Sibel “Heeeey mutsuz çocuk! Gün çok güzel lütfen sen de gülümser misin güneşe.” demiş ve İlker ile Mine başlamışlar gülmeye. Zebra Sibel’in tek cümlesi bile İlker’i gülümsetmeye yetmiş.

İlker artık gününü kötü geçiren bir olay, an yaşarsa zebranın yanına gelerek enerji doluyor sonra gününe devam ediyormuş. İlker doğal yaşam merkezini kabullenmiş artık herkese surat asmıyor, onun kurtarıcıları Mine ve Zebra Sibel’miş. Bakalım doğal yaşam merkezine onay çıkacak mı ve İlker orada da daha da mutlu olacak mı?

Sevgili AilelerBir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir