Yetenekli Öğrenciler

Yetenekli Öğrenciler

11 yaşında Zeynep isminde çok güzel, akıllı, çalışkan bir kız çocuğu varmış. Okulda başarılı, derslerinde iyi bir öğrenciymiş. Aynı zamanda okulda da çok yetenekli öğrenciler varmış. Sınıftaki öğrencilerin çoğunun değişik yetenekleri varmış. Kiminin sesi güzel, kimisi güzel kitap okurmuş, kimisi de müziğe ilgiliymiş. Zeynep de çok güzel resim yapıyormuş. Yağlı boya, sulu boya, hepsinden anlarmış ve çok da yetenekliymiş. Öğretmenleri de ona ve arkadaşlarına hep ilgileri, yetenekleri doğrultusunda yardımcı oluyor, onları yönlendiriyormuş. Öğretmen bir gün Zeynep’le konuşmaya karar vermiş.

Teneffüs olunca öğretmen, Zeynep’i yanına çağırmış. Ve ona; “Okulun imkanlarından faydalan. Neye ihtiyacın olursa ben sana her konuda yardımcı olurum. Sen resim konusunda çok yeteneklisin. Bu yeteneğini sakın bırakma, boşlama. Bol bol resim yap. Ben her konuda senin arkandayım.” demiş.

Zeynep de teşekkür etmiş öğretmenine. Okulun küçük bir atölyesi varmış. Herkes kendi hobileri için ya da sevdikleri konularda burayı kullanırmış. Tüm öğrenciler o atölyeyi çok severlermiş. Zeynep de resimlerini orada yapmaya başlamış. Kendisine küçük bir dolap verilmiş ve malzemelerini sürekli oraya koymaya başlamış. Zeynep, boş zamanlarında ve Cumartesi günleri atölyeye gidip gönlünce resim yaparmış. Öğretmen bir gün Zeynep’e bir broşür getirmiş. Broşürde belediye bünyesinde bir sergi yapılacağı yazıyormuş. Bireysel olarak herkes resimlerini getirecek ve hangi resim beğenilirse sergiye konulacakmış.

Zeynep bu habere çok heyecanlanmış. Öğretmeni ona; “ Güzel resimler yaparsan mutlaka biri sergiye alınır, ben inanıyorum sen çok yeteneklisin.” Demiş. Zeynep akşam hemen bu broşürleri ailesine göstermiş. Babası kızının yeteneğinin farkında olduğu için onu desteklemiş. Annesi de derslerini ihmal etmeyeceksen hazırlan bu sergiye demiş. Ve böylece aralarında anlaşmışlar. Babası, Zeynep’e istediği malzemeleri almış. Çünkü en az yedi ya da 8 resim yapması gerekiyormuş. Ve böylece aralarından sergi için en güzeli seçilecekmiş.

Zeynep, resimlerini birer birer yapmaya başlamış. Günler, günleri kovalamış. Zeynep hem okula gidiyor hem de kalan zamanını resme ayırıyormuş. En sonunda beş tane resim yapabilmiş. Bu resimleri öğretmeniyle beraber seçmelere götürmüşler. Zeynep’in orman içinde fidan diken çocuk resmi çok beğenilmiş ve sergiye seçilmiş. Sergi günü gelip çattığında öğretmen, tüm sınıfı sergiye götürmüş. Zeynep’in ailesi de gelmiş ve herkes sergiyi gezmiş. Onu tebrik etmişler ve okul müdürü de Zeynep’e bir çok resim malzemesi, boya hediye etmiş. Zeynep gerçekten çok mutlu olmuş….

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir