Köpek Sürüsü

Köpek Sürüsü

Zamanın birinde yüksek ağaçların olduğu bol yeşillikli kocaman bir bahçe varmış. Bu bahçe aynı zamanda bir parkmış ve oturma yerleri varmış. İnsanlar geliyor, kahvaltılarını ediyorlar, piknik yapıyorlar, kitap okuyorlar ya da spor yapıyorlarmış. Bu parkta bir sürü canlı da yaşıyormuş. Kediler, köpekler, kuşlar, türlü türlü böcekler, sinekler, tırtıllar, kirpiler bir sürü ama bir sürü canlı yaşıyormuş. Bu bahçedeki köpekler hep bir sürü halinde yaşarlarmış. Sürüye kabul süreci, sürüdeyken yapılması gerekenler gibi belli kuralları varmış. Ne zaman o parka dışardan bir köpek gelse köpek sürüsü ilk başta yeni gelen köpeğe kötü davranırmış.

Bir gün yine bu parka minik yeni bir köpek gelmiş. Kahverengi tüylü, kahverengi gözlü çok tatlı bir yavru köpekmiş bu. Yolu bu kocaman ve güzel parka düşmüş. İnsanlar hemen onu çok sevmiş çünkü minik ve çok tatlıymış. Hatta ona Minik ismini vermişler. Minik insanlar tarafından çok sevilirken köpek sürüsü tarafından pek sevilmiyormuş. Çünkü Minik o parka yeni gelmiş ve ona güvenmeleri için önce onu tanımaları lazımmış. Köpek Sürüsü önce Minik’e hırlamış, sürü halinde onun yanına gelerek onu korkutmuşlar, hatta sürüden biri onun üzerine işemiş. Minik ne zaman köpek sürüsü ona doğru gelse soluğu insanların yanında alıyormuş. Çünkü insanlar Minik’i koruyor, köpek sürüsünü uzaklaştırıyorlarmış.

Ama Minik akşamları koca parkta yalnız kalıyormuş. Köpek Sürüsü ona bulaşmasa bile o korkusundan sürekli uyanıyormuş, uyuyamıyormuş. Bir akşam Köpek Sürüsü Minik için planlar yaparken sürünün eski lideri yaşlı şef yanlarına gelmiş. Yaşlı Şef artık yaşlandığı için kendi kabuğuna çekilmiş ve parkta insan içine pek çıkmıyormuş. Sürünün heyecanla plan yaptığını duyunca gülerek yanlarına gitmiş ama planı, düşündüklerini duyunca Yaşlı Şef çok kızmış. “Siz de bu parkta doğmadınız, yeni geldi diye neden onu dışlıyor bir de zarar veriyorsunuz? Nasıl yani şimdi ona zarar verceksiniz ve bunu gülerek mi anlatıyorsunuz!

Hepinizin hastalığına, yarasına koştum. Siz de yalnız kaldınız ama ben hiçbirinize bunu yapmadım. Size böyle mi öğrettim?” demiş ve konuştukça da sinirlenmiş. “Ama şef herkes artık böyle yapıyor, yeni geldiyse ona kuralları öğretmeden önce böyle dışlıyorlar.” “Bu park şehrin en güzel ve canlı dostu parkı, bunu kendinizden olan canlıya nasıl yaparsınız? Hemen yeni gelen köpeğin yanına gidiyoruz” demiş ve hepsi Minik’in yanına gitmiş. Minik hepsini karşısında görünce çok korkmuş hemen kaçmaya çalışmış ama Yaşlı Şef ona durumu anlatmış ve köpek sürüsü Minik’ten başta özür dileyerek kendi kurallarını anlatmaya başlamış. Minik onları usulca dinlemiş ve onlar konuştukça korkusu azalmış, kalp atışı normale dönmüş.

Kurallara hızlıca uyum sağlamış Minik ve şehrin en güzel en canlısı bol parkı artık daha mutlu bir hale bürünmüş. Artık köpekler insanlar tarafından kovulmuyor, Minik de kaçmaya çalışmıyormuş. Yaşlı Şef parkın tepe noktasından bu manzarayı büyük bir mutlulukla izlemiş.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir