Yaramaz Çocuk Masalı

Bir varmış bir yokmuş. Zamanın birinde bir ülkede bir aile yaşarmış. Bu ailenin iki tane çocuğu varmış. Bir kız bir de erkek. Erkek olan çocuk çok 9 yaşındaymış ve çok yaramazmış. Evde her şeyi bozar ve dağıtırmış. Bazen de yalan söyleyip herkese kötü şakalar yaparmış. Bir keresinde komşuya gidip çocuklarının balkondan düştüğünü söylemiş ve herkesin paniğe kapılmasına neden olmuş. Sonra ise yaramaz çocuk herkes gerçeği öğrendiğinde gülüp eğlenmeye başlamış.

Başka bir zaman evde olmayan ailelerin yanına gidip evinize hırsız girdi dermiş yada evinizde yangın çıktı der kaçarmış. İnsanlar telaşlanınca bizim yaramaz çocuk da eğlenmeye başlarmış. Bir süre sonra herkes yaramaz çocuğun anne ve babasına şikayet eder olmuş. Çocuğun yalanından rahatsız olduklarını, onlara panik verdiğini ve yalan konuştuğunu söylemişler. Anne ve babası her seferinde çocukları ile konuşur ve yaptığının yanlış olduğunu söylerlermiş. Ama çocuk biraz zaman geçince yine yalan söylemeye devam eder ve insanları korkuturmuş.

Arkadaşları arasında artık kimse onunla konuşmuyormuş. Çünkü yaramaz çocuğun yalanlarından ve insanları rahatsız etmesinden sıkılmışlar. Günler böyle geçip gitmiş. Bir gün arkadaşları yaramaz çocuğa bir ders vermeli gerektiğini düşünmüşler. Çocuğun yanına gidip “annenin üzerine sıcak su döküldü hastaneye gitti.” demişler. Çocuk telaşlanmış ve ne yapacağını şaşırmış. Hızlıca koşmaya başlamış eve doğru. Eve giderken babasını görmüş ve hemen babasına anlatmış olayı. Onun haberi yok sanmış. Eve girmişler. Yaramaz çocuk bir de ne görsün, annesi mutfakta çalışıyormuş. Annesine ve babasına olan biteni anlatmış. Annesi ve babası çocukları için üzülse de bunun onun için iyi bir ders olduğunu söylemiş. Çünkü diğer insanlarda o söylediğinde aynı şeyi hissediyormuş. Bunu anlamış ve bir daha yapmayacağına söz vermiş.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir