Uzay Çağı

Uzay Çağı

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde uzayda geçen bir yaşam varmış. Teknoloji ilerlemiş, herkes mutlu mutlu ve huzurlu yaşıyormuş. Bu döneme uzay çağı diyorlarmış.

Bu uzay çağında Fatma isminde yaşlı bir kadın varmış. Herkes ona Bilge Fatma dermiş. Bilge Fatma uzun zamandır bu dünyada yaşıyor ve her şeyi biliyormuş. Yaşlı olmasına rağmen aynı çocuk ve gençler gibi hızlı, çabuk öğrenirmiş. Bir gün bu yeni uzay çağında halka uzay araçları kullanım kursu vermeye başlamışlar. Kurs herkese acıkmış.

Bilge Fatma’da hemen kursa yazılmış. Kursta genelde gençler varmış ve tek yaşlı Bilge Fatma’ymış. Onu görünce önce herkes bir şaşırmış, geç öğreniriz diye kendi aralarında konuşmuşlar. Bilge Fatma konuşulanları duymuş ama üzülmemiş çünkü bu durumu heeeeeeep yaşıyormuş.

– Arkadaşlar hepiniz hoş geldiniz. Artık bu araçlar bizim ve hayatımızın her alanında kullanıyoruz. Onun için böyle dönem dönem kurs yapmaya başlayacağız.” demiş profesör.

– Profesör peki sonunda sınav olacak mı?” diye sormuş bir öğrenci.

– Evet, herkes sınava girecek ve başarısız olanlar ehliyet alamayacaklar.” demiş.

– O zaman Fatma Nene kesin başarısız olacak!” demiş biri kahkaha atarak ve tüm sınıf da ona eşlik etmiş.

– Arkadaşlar, lütfen saygısızlık etmeyelim. Kusura bakmayın Fatma Hanım” demiş profesör.

Bilge Fatma ise sadece gülümsemekle yetinmiş. Bu duruma o kadar alışkınmış ki hiiiiiiç şaşırmamış. Dersler başlamış. Öğrenciler her gün 2 saat eğitim almaya başlamışlar, program yoğunmuş ama bir o kadar da eğlenceli. Deneme sürüşleri, yeni aletler, sistemler öğrenme herkesin çok hoşuna gidiyormuş. Profesör bir sonraki ders için herkesin ikili grup olmasını istemiş. Bilge Fatma ile kimse eş olmak istemiyormuş, öğrenciler 2’li hatta 3’lü gruplar oluşturmuşlar bile ama Fatma Hanım hiç birisinde yokmuş.

Profesör herkesi 2 kişilik gruplara kendi bölmüş ve Bilge Fatma’nın eşi Mahmut isimli bir çocuk olmuş. Herkes Mahmut’la dalga geçiyor ve grup ödevinden düşük not alacağını söyleyip duruyormuş.

Mahmut zorla da olsa Bilge Fatma ile eşleşmiş ama kendi ödevini yapmaya başlamış bile. Bilge Fatma’da Mahmut hiçbir şey yapmayınca kendi ödevine başlamış. Peki ama beraber ödev yapmayacaklar mıydı onlar? Acaba yapabilecekler mi? Sen de merak ediyorsun neler olacağını değil mi masal arkadaşım.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir