Başkan Adayı

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde kalabalık bir şehir varmış. Bu şehirde gün çok erken başlarmış. Herkes işine, okuluna gidermiş. Bizim hikayemizde bu şehirdeki bir okulda geçiyor. Düşler Okulu’nda bu yıl başkanlık seçimi varmış. Okuldaki her öğrenci önce sınıf başkanını sonra da okul başkanını seçecekmiş. Başkan adayı öğrenciler çok heyecanlıymış. 4/D sınıfından Burçak isimli bir kız sınıf başkanı olarak seçilmiş.

Burçak okulun da başkanı olabilmek için hazırlıklarına başlamış. Evde ailesiyle pankartlar, broşürler ve kendi konuşmasını hazırlıyormuş. Burçak’ın sınıf arkadaşları hazırlanan pankartları okulun duyuru kısmına koyuyor broşürleri de sınıflara dağıtıyorlarmış. Burçak ve ekibi hız kesmeden çalışmalarına devam ediyormuş. Burçak ablasının fikriyle ağaç dikme etkinliğini organize etmiş. Okulda yapacağı konuşmada ağaç dikme etkinliğinden söz etmiş.

– “Sevgili arkadaşlar! İsteklerimizi gerçekleştirmek, güzel etkinlikler yapabilmek için beni seçmenizi istiyorum. Hatta ilk etkinlik olarak Tema Vakfı aracılığıyla bir ağaç dikme etkinliği organize etmek, hepimizin bir bitkiye ilk can suyunu verme duygusunu yaşamasını istiyorum.” demiş ve özellikle sınıf arkadaşları büyük bir kuvvetle alkışlamışlar.

Bütün adaylar sırasıyla konuşmuşlar. Herkes neden seçilmesi gerektiğini söylemiş. Ertesi gün büyük günmüş, tüm öğrenciler oy kullanacak ve sonrasında da okul başkanı belli olacakmış. Sabah oy kullanımı başlamış ve sonrasında da saat 4e doğru oylar sayılmaya başlamış.

Burçak önde başlamış sayımda, yavaş yavaş oylar açılınca bir Burçak önde bir de Berk isimli bir çocuk önde oluyormuş. Oyların sayımı bittiğinde de Burçak biraz büyük bir farkla başkanlığı kazanmış. Önce tüm adaylar sonra da tüm okul onu tebrik etmiş ve Burçak’ta;

– “Berk ve diğer adayları tebrik ederim. Beni seçtiğiniz için de hepinize çok ama çok teşekkür ederim. Eğer diğer adaylarda uygun görürse onların planladığı, düşündüğü şeyleri de hep beraber daha da geliştirerek yapalım.” demiş.

Burçak böyle söyleyince herkes daha bir mutlu olmuş. Okul başkanı Burçak herkesin gönlünü kazanmış ve okul olarak ilk ağaç dikme etkinliğine gitmişler. Tebrikler Burçak!

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir