Üç Prenses Masalının Oku

Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde kalbur saman içinde bir ülkede çok güçlü bir kral yaşarmış. Kocaman sarayın içinde kraliçe ve 3 prenses kızlarıyla yaşıyorlarmış. Prenseslerin her biri birbirinden güzelmiş ve uzun saçları varmış.

Babaları onları çok mutlu ediyormuş. Her istedikleri oluyormuş. Uzak ülkelerden ipekli kumaşlar süs eşyaları getirirmiş. O kadar çok elbiseleri varmış ki artık dolaplara sığmıyormuş. Günler böyle geçip giderken prenseslerden birisi hastalanmış ve yataklara düşmüş. Kral ve diğer kardeşleri çok üzülüyorlarmış. Ülkedeki tüm doktorlar hekimler yardım etmek için gelmiş. Günlerce ilaçlar yapmışlar, denemişler, etmişler ama bir çare bulamamışlar.

Sonra kardeşlerinin aklına bir şey gelmiş. Kim prensesin hastalığına çare bulursa sahip oldukları tüm kıyafetleri ona vereceklermiş. Bu haberi ülkenin her yerine duyurmuşlar. Hastalığa bulunacak çare için konan ödül hemen kulaktan kulağa yayılmış. Herkes hemen çare aramaya başlamış. Prensesler kıyafetlerini vermek istiyormuş çünkü kardeşleri hastayken kıyafetlerinin hiçbir önemi yokmuş. Kardeşlerinin hemen iyileşmesini istiyorlarmış.

Günler geçmiş. Az da olsa çare buldum deyip saraya gelenler oluyormuş. Ama hiç birisinin ilacı işe yaramamış. Bir gün bir kadın gelmiş çare bulduğunu söylemiş. Dağlardan topladığı otlardan bir ilaç yapmış ve iyi geleceğini söylemiş. Kral kabul etmiş ve ilacı denemesi için izin vermiş. Hasta olan prenses ilacı içmiş ve beklemeye başlamış. Aradan bir hafta geçmiş ve bir mucize olmuş. Prenses hemen iyileşmiş. Herkes bu duruma çok sevinmiş ve mutlu olmuş. Kardeşler bütün kıyafetlerini kadına vermiş. Kadında çok sevinmiş çünkü kadının 5 tane kızı varmış. Bu kıyafetler onlar için harika olacakmış. Kadın onlara, onlarda kadına teşekkür etmiş ve herkes mutlu ayrılmış.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Her gün yeni bir masal yeni bir eğlence. Çocuklarınızla birlikte keyifli ve öğretici bir vakit geçirmek için.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir