Tahta Oyuncaklar Masalını Oku

Uzun zamanlar öncesinde uzaklarda bir köy varmış. Bu köyde yaşlı bir annesiyle genç bir çocuk yaşarmış. İsmi Ali’ymiş. Çocuk sürekli tahtalardan oyuncaklar yaparmış. Onları boyarmış. Çevresinde pek arkadaşı olmadığı için bunlarla vakit geçiriyormuş.

Sürekli bu tahta oyuncaklarıyla konuştuğunu hayal ediyormış. ” Keşke konuşsalar hiç sıkılmazdım ben” diyormuş kendi kendine Ali. Her gün onların yanına gittiğinde aklından geçenleri oyuncaklara söylermiş.

“Keşke konuşsanız benimle, oynasak, vakit geçirsek” diyormuş.

Gel zaman git zaman bir sürü yeni oyuncaklar yapmış, oyuncakları çoğalmış. Her gün karşılarına geçip başından geçenleri, neler yaptığını anlatıyormuş. Ama onların da içten içe kendisine cevap veremeyeceğini düşünüyormuş. Bir gün yine sabah olmuş. Annesiyle kahvaltısını yapmış. Onun ihtiyaçlarını karşılamış, istediklerini getirmiş götürmüş. Annesi, Ali’ye

-” Bahçeyi temizler misin lütfen, ben hiç bakamıyorum çiçeklere, ayağa da kalkamıyorum, bütün otlar uzadı” demiş.

Ali de; ” Tabi ki anneciğim” demiş ve işe koyulmak üzere bahçeye gitmiş. Burayı bir güzel temizlemiş. Annesinin tüm istediklerini yaptıktan sonra koşa koşa oyuncaklarının yanına gitmiş. Çünkü onları çok özlemiş. Ne de olsa hepsini tek tek elleriyle kendi yapıyormuş. Bundan güzel bir şey mi varmış. Gittiğinde tüm oyuncaklara şöyle kocamaaaan bir ” GÜNAYDIN” demiş.

Aaaaaaaa! Bir de ne olsun! Tüm tahta oyuncaklar da dönüp Ali’ye ” Günaydıııııın” demişler. Ali buna çok şaşırmış ve sevinmiş. Oyuncaklar ona ” biz seni çok seviyoruz, bize her gün başından geçenleri, aklındakileri anlat” demişler.

Böylece hepsi arkadaş olup mutlu hayatlarına devam etmişler…..

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Her gün yeni bir masal yeni bir eğlence. Çocuklarınızla birlikte keyifli ve öğretici bir vakit geçirmek için.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir