Kedi Kraliçe Masalını Oku

 

Bir zamanlar çok uzak bir ülkede insanlarla hayvanların mutlu mesut yaşadıkları bir yer varmış. Bu yer gelenekler gereği kraliçe tarafından yönetilirmiş. Düzenli bir şekilde her şey yerli yerinde gidermiş. Çünkü kraliçe çok adaletli birisiymiş.

Ülkedeki kraliçe bir kediymiş. Kedi Kraliçe yıllardır bu yeri mutlu ve adaletli bir şekilde yönetirmiş. Günlerden bir gün bazı insanlar bir kedinin onları yönetmesini kabul edememiş ve Kraliçe Kedi’yi yerinden etmek istiyorlarmış. Düşünmüşler ne yapsalar ne etseler de kraliçe saraydan çıksın gitsin diye. Düşünmüşler ve düşünmüşler. Akıllarına bir sürü fikir gelmiş ama hiç birisi sonuca ulaşamamış.

Sonradan akıllarına birlikte yaşadıkları diğer kediler gelmiş. Kedileri toplayıp toplantıya çağırmışlar. İnsanlar ve kediler konuşmaya başlamış. Kraliçeyi yerinden etmek isteyen insanlar kedilere, onlarında aslında kraliçe olabileceğini, ama Kraliçe Kedinin hiç yerinden ayrılmadığını ve sadece onun kraliçe olmasını istediği yalanını söylemişler. Aslında gerçekte böyle değilmiş. Kedi Kraliçe yıllardır oradaymış çünkü çok adaletli birisiymiş. Daha önce başka hayvan ve insanlarda yönetmeye çalışmış ama hiç birisi kedi kadar adaletli olamamış.

Sonunda kediler insanlara ikna olmuş. Kedinin artık kraliçe olmaması gerektiğine karar vermişler. Bir tartışma çıkarmışlar, ne yapmışlar ne etmişler kediyi şatodan çıkarmışlar. Diğer kediler yeni kraliçenin kendilerinden birisi olacağını sanmışlar ama hepsi yanılmış. Çünkü insanlardan birisi kral olmak istiyormuş. İnsanlardan birisi diğer kedileri kandırıp kral olmuş. Kral olduğu günden itibaren hemen kötülük yapmaya başlamış. İnsanlardan ona hizmet etmesini bekliyor, emirler yağdırıyor ve uymayanlara ceza veriyormuş. Tüm hayvanlar ve diğer kediler durumlarına çok üzülmüş ve bu insanların sözüne güvendiği için pişman olmuşlar.

Aradan zaman geçmiş ama düzelen hiç bir şey olmamış. Sonunda kediler kendi aralarında toplanmış. Kendi aralarında yaptığı hatayı düzeltmenin tek yolu tekrar kendilerinin düzeltmesi gerektiğine inanmışlar. Gidip eski Kraliçe Kediden özür dileyip yardım istemişler. Kraliçe Kedi bu teklifi kabul etmiş ve onları affetmiş. Tüm kediler ve yeni kraldan zarar gören tüm canlılar şatoya gitmiş ve kralı tahtından indirmişler. Kraliçe Kedi tekrar herkesin isteği ile tahta çıkmış ve ülkedeki tüm sorunlar çözülmüş. Güneşli ve mutlu günlerde birlikte yaşamışlar.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

One comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir