Topaç ve Alex

Güzel bir ormanın içinde on, on iki evin olduğu çok güzel bir yerleşim yeri varmış. Burada herkes birbirini tanır ve birbirlerine yardım ederlermiş. Bu güzel evlerin hepsinin geniş bahçeleri ve bu bahçelerde ise meyveler, sebzeler varmış. Buradaki aileler hemen hemen her şeyi doğal ve direkt bahçelerinden yerlermiş. Dışarıdan meyve ve sebze almazlarmış. Buranın doğası çok temizmiş. Burada yaşayan bir daha çıkmak istemiyormuş.

Bu evlerden birinde Topaç isimli bir kedi varmış. Topaç bahçede özgürce koşar, oynarmış. Evin sahipleri ona çok iyi bakıyorlar, yemeğini suyunu eksik etmiyorlarmış. Bir de komşu köpeği Alex varmış. Topaç ve Alex birbirlerine çok yakın komşularmış.

 

Havanın çok sıcak olduğu şu günlerde ise Topaç’ı bir güzel yıkıyorlarmış. Topaç siyah ve beyaz tüyleri olan küçük sevimli bir kediymiş. Topaç çok zararsız bir kediymiş. Diğer kedilerle iyi anlaşır onlarla beraber oyunlar oynarlarmış. Topaç bu evde çok huzurluymuş. Topaç’ın tek korkusu komşu evin köpeği Alex’miş. Alex sahibiyle birlikte her akşamüstü Topaç’ın kaldığı eve gelirmiş. Ev sahipleri sohbet ederler ve tekrar Alex sahibiyle eve dönermiş.

Alex büyük ve bembeyaz tüyleri olan sevimli ve yerinde duramayan bir köpekmiş. Alex kedilere korku salan bir köpekmiş. Kedilere zarar vermiyor sadece kovalıyormuş. Topaç Alex’ten çok korkuyormuş ve ne zaman Alex gelse kaçacak delik ararmış. Bahçede kuytu bir yerde saklanır Alex gidene kadar da oradan çıkmazmış. Alex her geldiğinde bunlar oluyormuş artık Topaç bu duruma alışmış.
Bir gün yine akşamüstü Alex sahibiyle Topaç’ın yaşadığı eve gelmiş.

Sahibi komşularla yufka ekmek yapacaklarmış. Herkes işe koyulmuş Alex ise sürekli bahçede Topaç’ı arıyormuş. Topaç her zamanki gibi saklanmış. Alex hızlı hızlı bahçede dolanırken acı içinde havlamaya başlamış. Ayağını ağacın dalına sıkıştırmış ve kıpırdayamıyormuş. Topaç sesleri duyunca gizlendiği yerden çıkmış. Uzaktan korka korka bir bakmış ki Alex hareket edemiyor.

Korka korka Alex’in yanına gitmiş. Alex acı içinde Topaç’a bakıyormuş ondan adeta yardım istiyormuş. Topaç bu haline çok üzülmüş ve hemen ekmek pişirdikleri yere gitmiş. Miyavlayarak bir şeyler anlatmaya çalışıyormuş ama anlamamışlar. Sonra Alex’in sahibi köpeğin yokluğunu fark edip köpeğine seslenmeye başlamış.

Uzaktan inleme sesleri gelince hemen hepsi o tarafa doğru koşmaya başlamış. Topaç ise onlara öncülük yapar gibi en önde koşuyormuş. Bakmışlar Alex’in ayağı sıkışmış ve yardım bekliyor hemen ayağını kurtarmışlar. Yarasını temizleyip sarmışlar ve birkaç güne iyileşirmiş.
Alex iyileşmiş, toparlanmış ve artık Topaç’ı kovalamıyormuş. Topaç’ın ona yaptığı iyiliği unutamıyormuş. Topaç bu durumdan çok memnunmuş. Artık Alex geldiğinde kaçacak delik aramak zorunda kalmıyormuş. Böylelikle Topaç ve Alex sonunda arkadaş olmuşlar.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Not: Gerçek bir olaydan esinlenilmiştir.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir