Domuzcuk ve Pati Venüs’te

Eveeeeeeeet uzay yolu gezi ekibimizin yeni durağı Mars’tan, Neptün’den kat be kat sıcak olan, kendi çevresinde 243 günde ama güneş çevresinde 224 günde dönen Venüs. Domuzcuk ve Pati Venüs’te. Mars ve Neptün buz gibiyken bu sefer ikilimiz çok daha sıcak olan Venüs’e rotalarını çevirmişler.

Domuzcuk ve Pati Venüs gezegeninden sonra uzay gezilerine ara vermeye karar vermişler çünkü hem ailelerini özlemişler hem de hocaları ile çektikleri fotoğraflarla, gördükleri şeylerle ilgili konuşmaları lazımmış. Bu sefer daha sıcak bir gezegene gidecekleri için hem heyecanlı hem de gerginlermiş Domuzcuk ve Pati. Biraz araştırma yapmışlar Venüs ile ilgili ve buldukları şeyler sayesinde de heyecanları pekişmiş.

Venüs Güneş ve Ay’dan sonra gökyüzündeki en parlak cisimdir. Güneş’ten önce doğarmış ve Güneş’ten sonra batarmış Venüs. Venüs’ün Güneş’e yakın olmasından dolayı çok parlak bir yapısı varmış . Önceki rotaları olan Neptün ve Mars’ın uydularını ziyaret eden Domuzcuk ve Pati Venüs’ün uydusunun olmamasına şaşırmışlar. Bu bilgiler eşliğinde daha da bir kendilerinden emin yolculuk yapıyorlarmış Pati ve Domuzcuk.

İkilinin yolculukları yine her zamanki gibi bol sohbet, dinlenme eşliğinde geçmiş ve sonunda Venüs’e varmışlar. Araçlarından inince diğer yerlere göre olan sıcaklığı hissetmişler ama bu gezmelerine engel değilmiş. Domuzcuk ve Pati’yi gören yerli halk yine onları güler yüzle karşılamışlar. Bu gezilerinde ikilinin en çok sevdikleri şey yerel halkın samimi davranışlarıymış. İyice gezmişler, tekrar halktan da Venüs ile ilgili bilgileri almışlar ve hocalarına göstermek için bol bol fotoğraf çekmişler.

Sıcaklığına alışkın olmayan Domuzcuk ve Pati biraz güneşten etkilenmişler ama onların yardımına hemen yerel halk koşmuş ve biraz dinlendikten sonra kendilerine gelmişler. Daha fazla etkilenmemek için gezilerini erken bitiren Domuzcuk ve Pati yerel halka çok teşekkür ederek araçlarına binmişler.

Günlerdir yolculukta olan Domuzcuk ve Pati için artık gerçekten dinlenme vakti gelmiş. Rotalarına minik bir ara vererek Dünya’ya çeviren ikili evlerini, ailelerini çok özlediklerini bir kez daha anlamışlar. Bakalım Pati ve Domuzcuk’un evlerinden dönüşünde rotaları hangi gezegen olacak?

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir