Tombiş Kurbağa Masalı

Çooook uzak diyarın birinde, küçük tatlı bir kurbağa yaşarmış. Bu kurbağa biraz tombul olduğu için herkes ona ‘Tombiş Kurbağa’ dermiş. Tombiş Kurbağa o yıl ilkokula yeni başlamış ve çok heyecanlıymış.
Bir sürü arkadaşı olacak, eğlenecek diye her gün okul saatini iple çekermiş. Tombiş Kurbağa okula istekli gidermiş ama derslerle arası pek iyi değilmiş.

Derste yapılan ödevleri arkadaşlarından alır ev ödevlerini ise “Şurayı anlamadım ki ben,” diyerek annesiyle babasına yaptırırmış. Tombiş Kurbağa hep eğlence, oyun istiyormuş. Bir gün yine ev ödevini anne babasına yaptırırken sabah okulda oynayacağı oyunların hayalini kurarken uyuyakalmış.
Sabah okulda derste öğretmenleri sırayla herkese ödevleriyle ilgili sorular sorarken sıra Tombiş Kurbağa’ya gelmiş. Öğretmeni soruyu sormuş Tombiş Kurbağa defterine bakıyormuş ama cevaplayamıyormuş, öğretmeni bir daha sormuş ve yine cevap alamayınca başlamış bütün sınıf gülmeye.

Herkes Tombiş Kurbağa’ya gülüyormuş. Tombiş Kurbağa bu duruma çok üzülmüş, akşam eve gittiğinde annesi ve babasına okulda yaşadığı durumu anlatmış, “Artık ödevlerimi kendim yapacağım. Öğretmenimden özür diledim sizden de özür dilerim. Bugün sınıf bana gülünce çok utandım ve pişman oldum, artık sadece eğlenmeye değil öğrenmeye de gideceğim okula,” demiş ve kocaman sarılmış annesiyle babasına.
Tombiş Kurbağa ertesi gün ve sonraki günler hep derslerinde başarılı bir öğrenci olmuş.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir