Astronot Domuzcuk Masalı

Bir varmış bir yokmuş. Evrenin en güzel ormanında bütün hayvanların mutlu ve huzurlu yaşadığı bir ülke varmış. Bu ülkede azimli bir domuzcuk yaşarmış.
Azimli Domuzcuk gökyüzünü izlemeyi, yıldızları incelemeyi çok severmiş. Gökyüzünü hep daha yakından görmek ve incelemek isteyen Azimli çocukluğundan beri hep astronot olmak istermiş ve bunun içinde en büyük hedefi bir uzay üssünde çalışmakmış. Okuldaki arkadaşları ise sürekli onunla alay eder ve  astronot domuzcuk olamayacağını söyler dururlarmış.

Azimli Domuzcuk buna ilk başlarda çok kırılır ve alınırmış ama sonraları artık bu cümleleri kendine hedef olarak almış. “Ben astronot olacağım,” diye diye hep araştırmış, kitaplarını almış okumuş, sürekli kendini geliştirmiş. Artık azimli Domuzcuk arkadaşlarına astronot olma isteğini inandırmaktan vazgeçmiş. azimli Domuzcuk babasından aldığı haftalık okul harçlıklarıyla bilim dergisine üye olmuş ve oradan güncel bilgileri takip edip durmuş.
Saatlerce yıldızları izlemek, bir gün oraya ulaşcağının hayalini kurmak azimli Domuzcuk’un her gece uyumadan önce kurduğu hayalmiş. Her gece gökyüzünden kendine bir yıldız seçip ona hayallerini anlatırmış.

Ailesi azimli’nin dergilerini okuduğu zaman, yıldızları izlediği zaman onu hiç rahatsız etmezlermiş. azimli Domuzcuk ailesi konusunda hep çok şanslıymış.
Bir gün azimli Domuzcuk okunabilecek bütün kitapları okuduktan ve izlenecek bütün belgeselleri izledikten sonra yeni kaynaklar için Kitabevine giderken Başkent Kamara’daki var olan uzay üssüne çalışma arkadaşları aradıklarına dair ilanı görünce Azimli Domuzcuk çığlık ata ata etrafında dönmüş, “İşte bu! Sonunda hayallerime kavuşacağım,” demiş. Sevinçli sevinçli eve dönmüş ve bu haberi hemen ailesi ile paylaşmış, çantasını hazırlamış ve ilk otobüsle Başkent Kamara’ya doğru yola çıkmış.
Sabahın ilk ışıklarıyla Kamara’ya varan domuzcuk hemen uzay üssüne gitmiş. Uzay Üssüne giriş yaparken bile çok heyecanlı olan Azimli, hemen kayıt yaptırmış ve bekleme salonuna geçmiş.

Bekleme salonuna girdiğinde tek kadın olduğunu fark eden azimli bu duruma çok şaşırmış, köpekler, ayılar, domuzlar, geyikler yani neredeyse birçok havyan varmış ama hepsi erkekmiş. En son gelen kişi Meraklı Domuzcuk olduğu için sıranın ona gelmesini beklemiş. Sıra ona geldiğinde büyük bir heyecan ve sevinçle içeri girmiş Meraklı Domuzcuk.

Uzay Üssü’nün genel başkanlarının soracağı sorular ve bir takım testlerden geçmesi gerekiyormuş Meraklı’nın, bütün testlerden geçmiş ve sıra sorulara gelmiş. Her soruya en doğru ve en detaylı cevapları veriyormuş Meraklı. Bütün sorulardan sonra aklına hemen okuduğu dergilerden, izlediği belgesellerden parçalar geliyormuş ve büyük bir hevesle cevaplıyormuş soruları.

Mutlu bir şekilde oradan ayrılan Meraklı Domuzcuk ertesi gün açıklanacak sonuçları beklemek için orada bir otelde konaklamış.
Sabah olmuş ve içi içine sığmayan Meraklı Domuzcuk uzay üssüne gittiğinde asılan listede kendi adını görünce çığlıklarına hakim olamamış. Eğitimlerden geçtikten sonra ilk uzaya çıkışında bütün yıldızlara evinin penceresinden kat ve kat yakın olan Meraklı Domuzcuk, her hayali için sonuna kadar çalışması ve istemesi gerektiğini bir kez daha anlamış.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

2 comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir