Asabi Çocuk Masalı

Bir varmış bir yokmuş. Zamanın birinde bir köyde bir aile yaşıyormuş. Bu ailenin üç çocuğu varmış. En küçüğü 8 yaşında bir erkekmiş. Çok sinirli ve asabi çocuk olarak bilinirmiş. Hiç dışarı çıkmazmış. Arkadaşı da yokmuş pek. Çünkü genelde huysuz takıldığı için kimse onunla arkadaşlık yapmıyormuş.

Diğer kardeşleri hep dışarıda oynuyormuş. Onların çok fazla arkadaşı varmış. Anne ve baba 8 yaşındaki erkek çocukları için üzülüyorlarmış. Küçük çocukla konuşmaya karar vermişler. ” Oğlum çık dışarı oyun oyna, arkadaşlarına git.” demişler. Buna rağmen çocuk hep evdeymiş. Günler geçiyormuş ve çocuk artık çok sıkılmaya başlamış. Kardeşleri bütün gün sokakta iken o hep evdeymiş. Kendisinin neden böyle olduğunu sorguluyormuş hep. Akşam olunca kardeşleri ile konuşmaya karar vermiş.

“Ben çok sıkıldım, sizinle oynayabilir miyim?” demiş. Onlarda; “Sen her şeye kızıyorsun, kimseyle anlaşamıyorsun” demiş. ” Ben böyle olmak istemiyorum, sizin gibi olayım.” demiş. Diğer kardeşler bu sefer üzülmüşler. Kardeşlerini böyle görmek istemiyorlarmış. Sonra konuşmuşlar, biraz sohbet etmişler.

Sabah olunca hep birlikte dışarıya çıkmışlar. Bütün arkadaşlar gelmiş, herkes oynayama başlamış. Kendi kendine söz vermiş, artık kimseye kızmayacak ve güler yüzlü olacakmış. Artık onunda arkadaşı olsun istiyormuş. Çünkü çok sıkıldığını ve mutsuz olduğunu fark etmiş. Bundan sonra çok güzel arkadaşlıkları olmuş.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir