Tilki Ozi ile Sincap Munu Masalı

Çok eski zamanlarda, sevgi ülkesinde bir bahçe varmış Bu bahçede bir adam bütün gün sebze yetiştirir, meyve toplar, tavuklarını yemlermiş. Bir gün bu bahçeye bir tilki dadanmış. Bu kurnaz tilki dadanmış. Bu kurnaz tilki Ozi’den başkası değilmiş.

Ozi geceleri, adam yatar yatmaz kümese dalıp tavukları kovalarmış. Bu bahçede bir de minicik, sevimli mi sevimli bir sincap yaşarmış. Munu adlı bu sincap ağaçların yükseklerinde fındık peşinde koşar, oradan tilkinin oyunlarını izlermiş. Bir gün öyle bir fırtına kopmuş ki zavallı Munu ağacın tepesinde kalakalmış. Fırtına öyle sertmiş ki minik sincap ağaçtan düşmek üzereymiş. Bunu gören Ozi basmış kahkayı.

“Şimdi hapı yuttun Munu. Ağaç tepelerinde gezeceğine benim gibi deliklere sığınsaydın, böyle olmazdı. Sen orada düşün başına gelecekleri, bense sıcacık deliğime gidip oradan sana güleceğim.” Tilki bir yandan sincapla alay ederken bir yandan da tavuklara doğru yönelmiş. Derken fırtına bir anda durmuş.

Minik sincap Munu göklerin öfkesinden kurtulmuş. Hava düzelir düzelmez bahçeye çıkan adam kurnaz tilki Ozi’yi kümesin içinde suçüstü yakalamış. Adamın elinden zar zor kurtulan Ozi’yi bu sefer de köpekler kovalamaya başlamış. Ozi’nin bu halini gören Munu, kendisi de bir belayı zar zor atlattığı için bundan ders almış ve Ozi’nin başına gelenlere asla gülmemiş.

 Bu masalı okumak için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir