Tatlı Sincap

Bir varmış bir yokmuş, şehrin merkezinden uzakta büyük bir hayvanat bahçesi varmış. Bu hayvanat bahçesinde her çeşit hayvan varmış bu hayvanların arasında tatlı mı tatlı bir sincap varmış. Tatlı Sincap diğer hayvanlarla konuşamadığı ve yaklaşamadığı için canı çok sıkılıyormuş kendi kafesinde.
Her gün gün içinde bir sürü ziyaretçi alan hayvanat bahçesinde hayvanlar sürekli yoruluyor ve fotoğraf çekilmek zorunda kalıyorlarmış.

Tatlı Sincap’ın yine yorulduğu bir akşam onu besleyen hayvan bakıcısından sonra diğer arkadaşlarıyla konuşmaya çalışmış, “Hey fil arkadaş, nasılsın?” demiş fil ise, “Yorgunum tatlı Sincap, galiba erkenden uyuyacağım. Ziyaretçiler beni yordu bugün,” demiş.
Hayvanat bahçesi genişmiş, bol yeşillikli koca koca ağaçlara sahipmiş ama Tatlı Sincap hep uzaktan da olsa gördüğü o ormanı merak eder dururmuş. Diğer tüm hayvanlarla oyunlar oynayabildiği, beraber yemek yiyebildiği hatta uyuyabildiği bir yaşamın hayalini kurar dururmuş. Tatlı Sincap kafesinin içinde çok mutsuzmuş. Gel zaman git zaman yine yoğun ve yorgun geçen bir ziyaretçi gününün ardından hayvanları beslemeye gelen hayvan bakıcısı Tatlı Sincap’ı beslemeye gelmiş. Tatlı Sincap uykuya dalacakken bir bakmış kafesinin kapısı tam kapatılmamış!

Heyecanlanan Tatlı Sincap usul usul kafesinden ve sonrada hızlıca hayvanat bahçesinden çıkmış. Mutlulukla koşan Tatlı Sincap hemen ormanın yolunu tutmuş. Ormana vardığında ise, “İyi ki hayvanat bahçesinden çıkmışım,” diye geçirmiş aklından. Çünkü orman bir sürü kocamaaaan ağaca, mis kokulu çiçeklere ve cıvıl cıvıl kuş seslerine sahipmiş.

Karşısına ilk çıkan hayvanla konuşmaya, yaşadığı olayı anlatmaya çok hevesliymiş Tatlı Sincap. Günleeeeeerr geçmiş ve Tatlı Sincap kendisine bir ev yapmış, her gün hayalini kurduğu gibi oyunlar oynadığı, beraber yemek yediği hatta uyuduğu arkadaşlar edinmiş kendisine. Sadece kendi mutluluğu için yorulduğu dolu dolu günler yaşamış Tatlı Sincap.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir