Deniz Kızı

Çok eski zamanlarda bir deniz kenarında bir kulübede yaşlı bir ninesiyle beraber bir çocuk yaşarmış. Küçük çocuk arada sırada deniz kenarına gidip balık yakalar bunları ninesine getirir ve pişirir yerlermiş. Küçük çocuk her zaman ninesine yardım eder ona destek olurmuş.
Günlerden bir gün küçük çocuk yine deniz kenarına gitmiş. Balık tutmak için hazırlanırken bir de bakmış ki suyun içinde bir şey çırpınıyor. Önce ne olduğunu anlamamış küçük çocuk yakından bakınca çırpınan şeyin bir deniz kızı olduğunu görmüş.

Upuzuuuuuunn saçları olan Deniz Kızının güzelim saçları bir kayanın arasına sıkışmış! Deniz kızı uğraşmış, uğraşmış ama bir türlü saçını kurtaramamış kayadan. Çocuğu gören deniz kızı, “Heeeyy! Saçımı kurtarmamda lütfen bana yardım et,” demiş. Kayalığın oraya inen küçük çocuk tüm gücüyle denizkızına yardım etmeye başlamış. Uğraşının sonunda küçük çocuk deniz kızının saçını kurtarmayı başarabilmiş. Deniz Kızı kayanın üstüne oturup biraz soluklanmış, saçlarını kurtarmaya çalışırken fazlasıyla yorulmuş çünkü.

Denizkızı, “Çok teşekkür ederim, sen olmasan saçlarımı kurtaramazdım! Bu iyiliğini karşılıksız bırakamam,” demiş. Küçük çocuk ise, “Rica ederim, ne demek,” demiş. Denizkızı, “Yarın sabah yine buraya gel, sana bu iyiliğinin karşılığını vereceğim. Unutma hiçbir iyilik de kötülük de karşılıksız kalmaz,” demiş ve denizin derin sularına girip gözden kaybolmuş. Küçük çocuk evin yolunu tutmuş ama hala şaşkınmış yaşadığı olaydan dolayı. Yolda hep acaba denizkızı yarın ne verecek diye düşünmüş durmuş hatta sabahı zor etmiş merak ve heyecandan!

Uyanınca hemen sahil yolunu tutmuş küçük çocuk, sahile vardığında oturmuş kayanın üzerine ve beklemeye başlamış. Bir süre sonra denizkızı gelmiş ve çocuğa bir kutu vermiş. Çocuk kutuyu merakla açmış ve bir bakmış kutu inciyle dolu! “Ne yapacağım ben bunları,” demiş çocuk şaşkınlıkla. “Bunlar çok değerlidir, sana hep uğur, bereket ve zenginlik getirecek,” demiş denizkızı ve tekrar denizin içine girmiş.
Küçük çocuk eve gitmiş ve hemen olanları ninesine anlatmış ve incileri ninesine vermiş. Ninesi ise,” Aferin benim torunuma. Kalbinde hep iyilik olsun, kötülük olmasın. Zorda kalanlara yardım et, muhakkak karşılığını alırsın,” demiş ve küçük çocuk her zaman herkesin yardımına koşmaya devam etmiş.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

One comment

  • Masallarin sonunda hep bir kissa var evet ama cocuklarin pek ilgisini cekecegini dusunmuyorum biraz daha hayalperestler bilirsiniz gercekte var olmayan seyler daha ilginc ve cekici geliyor onlara iyi gunler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir