Tatildeki Kazlar

Yaz ayının kavurucu sıcaklarının olduğu günlerde üç samimi arkadaş olan kazlar hep beraber tatile çıkmayı planlamışlar. Nereye doğru gideceklerini bilemeyen kazlar haritadan gözleri kapalı bir yer seçmeye karar vermişler ve Fethiye çıkmış şanslarına. Bizim tatildeki kazlar yolculuklarına çıkmak için hazırlanmaya başlamışlar.

Eşyalarını, güneş kremlerini ve diğer gerekli şeyleri almışlar ve yolculuklarına başlamışlar. İsimleri Bubu, Dubu ve Kubu’ymuș. 3 yakın arkadaş çok heyecanlılarmış. Fethiye’nin meşhur denizi Ölüdeniz’e gitmişler varır varmaz ve bir de ne görsünler kendileri gibi bir sürü kaz! Hem çok şaşırmış hem de çok mutlu olmuşlar üç arkadaş. Hemen onlarla tanışmak istemişler ve yanlarına gitmişler.

Bizim üç arkadaş buraya tatil için geldiklerini ve aslında haritadan seçtiklerinde Fethiye çıktığını anlatmışlar. Oradaki kazlar ise kendilerini bildi bileli bu sahildelermiș ve burayı çok seviyorlarmış. Bubu, Dubu ve Kubu etraflarına daha dikkatli bakmaya başlamışlar ve işte o zaman buranın güzelliğini anlamışlar. Çarşaf gibi dümdüz dalgasız bir deniz, karşısında ve arkalarında da alabildiğine orman ve dağ. Doğasına hayran kalmışlar ve iyi ki buraya gelmişiz demişler. Tek sorun etrafta çok fazla insan varmış ve biraz ürküyorlarmıș. Bu kadar insana alışkın değillermiş çünkü.

Orada yaşayan kazlar ise insanlarla yaşamaya alışmışlar çünkü insanlar sabah geliyormuş ve akşam hava kararınca gidiyorlarmış. Burada denize giriyor, yemek yiyor ve güneşleniyorlarmıș. Kazlar insanlara, insanlar da kazlara alışkınlarmıș. Hatta ve hatta insanlar kazları çok seviyorlarmış, kazlı sahil diye özellikle buraya geliyorlarmış. Bizim üç arkadaş bunları duyunca rahatlamışlar ve diğer kaz ekibine katılmışlar.

Buradaki kazlar genelde sürü halinde dolanır, uyur ve otururlarmış. Bubu, Dubu ve Kubu’da onlara dahil olmuşlar hemen.
Günün ilerleyen saatlerinde Dubu sıcaktan bunalmış ve denize girmek istemiş bu yüzden de sürüden ayrılmış. Biraz serinlemek istemiş Dubu ama sonra diğer kazları ve özellikle de arkadaşlarını göremeyince paniklemiş. Etrafı bilmiyor ve hiç arkadaşlarını göremiyormuş. Dubu başlamış ağlamaya.

İçli içli ağlıyormuş ki sahildeki insanlar bir yeri incinmiş zannedip koşmuşlar yanına ama bakmışlar ki hiçbir şeyi yok. Hala ağlamaya devam ediyormuş Dubu ve en sonunda arkadaşlarını görmüş uzaktan geliyorlarmış. Koşa koşa onlara doğru gitmiş Dubu ve kocaman sarılmış hepsine. “Sadece yemek aramaya gitti zaten burada kaybolma gibi bir şey olmaz” demiş orada yaşayan kazlardan biri. Dubu daha da bir rahatlamış ve onlara katılmış. Bakalım tatildeki kazları daha neler bekliyor?

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir