Kitap Kurdu

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde iki küçük kardeş varmış. Azize ve Ozan’mış isimleri. Bu iki kardeş kitap okumayı çok seviyorlarmış adeta kitap kurdu olmuşlar. Okuldaki Türkçe derslerini her şeyden çok seviyorlarmış çünkü her hafta bir ders kitap okutuyormuş öğretmenleri bu derste.

Kitap kurdu iki kardeş ise her hafta o derse yeni bir kitap ile gelirlermiş. Öğretmenleri Azize ve Ozan’ı takdir eder ve diğer öğrencilere örnek olarak gösterirmiş. Azize ve Ozan kitap okuyamayınca mutsuz oluyor ve enerjileri düşüyormuş. Çünkü alışmışlar kitapların içinde yeni dünyalar keşfetmeye.Anne ve babaları bu durumdan çok mutlularmış çünkü kitap yetiştiremez hale gelmişler. Artık internetten aylık sipariş edip onlar için kocaman bir kitaplık oluşturmaya başlamışlar.

Bir gün anneleri hem onların çıkardığı listedeki kitapları sipariş etmek için hem de kendisine kitap bakmak için internete girdiğinde hem çok değişik hem de çok güzel bir şey ile karşılaşmış. Orman Kitap diye bir şey görmüş ve içeriği şöyleymiş; kitabın her sayfasında farklı bir tohum varmış ve kitap aslında okundukça kendi ormanını yaratıyormuş. Bu kitabı büyük bir hevesle sipariş etmiş anneleri ve heyecanla kitabın gelmesini beklemiş.
Azize ve Ozan yeni hafta için kitap seçmeye kitaplığa gittiklerinde karşılarında ağaç dallarıyla dolanmış iki tane kitap bulmuşlar ve merakla ellerine almışlar. Orman Kitabı ile işte o zaman tanışmışlar. Anneleri yanlarına gelmiş ve onlara kitabın özelliğini anlatmış. Çocuklar da anneleri gibi çok sevinmişler ve adeta kendi ormanlarını oluşturacakları için çok heyecanlanmışlar.

Her sayfadan sonra tohumlarını evlerinin çevresindeki parklara ve ağaçlık yerlere ekmeye başlamışlar Azize ve Ozan. Hem kendi ağaçlarını görmek hem de onları sulayabilmek için yakınlarına ekmek istemişler. Her kitaplarında sonlarına doğru gelince üzülen ve yavaş yavaş okuyan Azize ve Ozan bu sefer bu kitabı bir çırpıda okumuşlar.

İki kardeş daha çok ağaç tohumu için okuldaki arkadaşlarına ve öğretmenlerine de kitabı tanıtmış ve büyük bir istekle anlatmışlar. Annelerine çok teşekkür eden iki kardeş bir sürü ağaca hayat verdikleri için çok mutlu olmuşlar çünkü ağaçların insanların nefesi olduklarını biliyorlarmış.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir