Tatil Zamanı

Okulların 15 günlük tatile girdiği bir zaman da Burçin isimli bir kız varmış. Burçin tatilleri çok severmiş ve bu 15 günlük tatil zamanında bir sürü şey yapma planı varmış. Burçin çok düzenli, her şeyi yazarak, notlayarak yaşayan bir kızmış. Burçin harcadığı parayı, aldığı eşyaları, kumbarasına atacağı parayı, okuyacağı kitapları ve aklına gelen her şeyi not alırmış.

Burçin bu sömestr da  ise yapılacaklar listesini oluşturmuş bile! Aslında Burçin için yapılacaklardan çok böyle liste oluşturmak daha keyifliymiş. Kağıt ve kalemle vakit geçirmeyi çok seviyor hatta en büyük hobilerinden biri yeni defterler renkli kalemler almakmış.

Burçin bu tatil zamanını iyi değerlendirmek istiyormuş. Evde film izlemek, sinemaya ve tiyatroya gitmek, bol bol kitap okumak ve kuzenleriyle vakit geçirmek. Hepsi farklı okulda okuyorlar hatta bazıları başka şehirden tatile geldikleri için Burçin onlarla doya doya vakit geçirmek istiyormuş. Kuzenler birkaç gün geç geleceklermiş o yüzden Burçin evde doyasıya vakit geçirmeye başlamış.

Sabahları dokuzda kalkıyor yatakta 1 saat kitap okuyor ve sonra kendine güzel bir kahvaltı hazırlıyormuş. Öğlen ise anne ve babası öğle yemeği için eve geliyor, onlarla yemek yiyormuş. Onlar geri işe gidince ise televizyonu açıp güzel bir film bulup onu izliyormuş. Akşama doğru anne ve babası gelince de yemeklerini yiyorlar sonra da sohbet edip yine herkes kendi köşesine çekiliyormuş. Birkaç gün böyle devam etmiş ve sonra kuzenler toplanması gerçeklemiş. Şehir dışından kuzenler ne zaman gelse bütün kuzenler anneanne ve dede evinde toplanırmış. Geniş bahçeli bir evmiş, bahçede salıncak, hamak ve çok sevimli köpekler varmış.

Burçin’in toplam sekiz tane kuzeni varmış ve yaşıtlarmış. Yaşları birbirine yakın bu kuzenlerin hepsi birbirini çok severmiş. Burçin hemen yaptığı planı onlara göstermiş ve hepsi tamam demiş. Ertesi gün dede ve anneanneleri ile birlikte sinemaya gideceklermiş. Vizyonda çok eğlenceli bir animasyon varmış, Burçin bunu da önceden araştırmış ve notlarına eklemiş tabi ki. Kuzenler tatil zamanlarını iyi değerlendirmek istiyorlarmış o yüzden Burçin ve listesine güvenmişler.

Sinemaya, tiyatroya gitmişler birkaç kez, bahçede sürekli oyunlar oynamışlar. Şanslarına hava çok güzelmiş, yazdan kalma bir hava gibi. Salıncak, hamak ve köpekler, piknikler yapmışlar. Hatta bahçede ateş yakmış dedeleri onlara ve ateş etrafında birbirlerine anılarını, maceralarını anlatmışlar. Böyle dolu dolu bir 15 gün geçip gitmiş. Hepsi birbirine kocaman sarılmışlar ve bir sonraki tatil için yine Burçin ve listelerine, notlarına güveniyoruz diye ayrılmışlar. Burçin yaptığı listelere ve aldığı notlara bir kez daha teşekkür etmiş. Güzel bir tatil zamanı geçip gitmiş ama bu güzel tatil anıları sayesinde yeni döneme daha hevesli ve enerjik başlamış.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili AilelerBir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir