İyi Kalpli Hemşire

Bir zamanlar büyük bir hastanede çalışan bir hemşire varmış. Mesleğini çok seviyor ve en iyi şekilde yapmaya çalışıyormuş. Bu yüzden hem hastane hem de hastalar hemşireyi severmiş. İyi kalpli hemşire olabildiğince fazla süre hastanede zaman geçirir ve hastalara yardım edermiş. İnsanların iyileşmesine yardımcı olmak ve onlara güzel tavsiyeler vermeyi çok seviyormuş. bu yüzden işinde fazla süre kaldığında bu onu rahatsız etmiyormuş.

Son günlerde hastane çok yoğunmuş. Sürekli yeni hastalar geliyor ve tedavi istiyormuş. Hemşire ise çok yorulmaya başladığını fark etmiş. Çok büyük bir hastanede çalıştığı için de çok kalabalık oluyormuş. Yine günlerden bir gün akşam da hastanede kalması gerekiyormuş. Nöbetçi olarak kalacakmış. Yani gece saatinden sabaha kadar, acil olarak gelen hastalara yardımcı olacakmış bu sefer. En yorucu zamanlar bu saatlermiş. Çünkü gün içinde yorgun olarak çalıştığı için bir de akşam uyumadan nöbet tutması ve tedavi etmesi onu daha da yoruyormuş. İşini çok sevse de bu yorgunluk onu çok mutsuz ediyormuş.

Gece boyunca bir çok hasta gelmiş. Çok küçük bir bebeğin ateşi çıkmış mesela. Annesi ve babası çok telaşlı bir şekilde gelmiş. Yeni doğan bir bebek olduğu için daha iyi bir tedavi gerekiyormuş. Hemşire çok hızlı ve dikkatli bir şekilde gerekli tedaviyi yapmış. Annesi ve babası mutlu olunca hemşireye bir çok kez teşekkür etmiş. Hemşire çok sevinmiş bu duruma. Bir kaç dakika olsa da yorgunluğunu unutmuş. Daha sonra ise evde takılıp düşen bir çocuk gelmiş. Yere düştüğü için bir hasar var mı diye meraklanmış ailesi.

Görünürde bir şey olmasa da görünmeyen bir sıkıntı olabilirmiş. Hemşire gerekli tedavinin yapılması için doktorlara yardım etmiş. Neyse ki çocukta görünmeyen bir sıkıntı da yokmuş. Annesi ve babası yine çok rahatlamış. Hemşire ise çok yorulduğunu bir kere daha fark etmiş. Sabah olsa da eve gitsem diye düşünüyormuş. Sabah olmadan son bir hasta daha gelmiş. Yaşlı bir teyze çok hastalanmış. Acil bir tedavi gerekiyormuş. Aslında çok önemli bir şeyi yokmuş ama yaşlı olduğu için daha dikkatli olması gerekiyormuş.

Hemşire ona hemen yardım etmiş. Yaşlı kadın bir kaç saat sonra sağlıklı haline dönmüş. Çok mutlu olmuş ve hemşireye bir çok kez teşekkür etmiş. Hemşire de o kadar mutlu olmuş ki. Yaptığı işin ne kadar önemli olduğunu anlamış. Bütün yorgunluğunu unutmuş ve evine mutlu bir şekilde dinlenmeye gitmiş. Eve gittiğinde ise düşünmüş. Evet belki de çok yorucu bir işi var ama insanların hayatını kurtaran ve onları iyileştiren bir işe sahip. Bunun çok güzel bir ayrıcalık olduğunu düşünmüş ve huzurlu bir şekilde diğer gün işine gitmeye devam etmiş.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili AilelerBir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir