Sporcu Dobi

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde sporu çok seven bir kaplan varmış. Bu kaplanın adı Dobi’ymiş. Bütün mahalle, arkadaşları ona Sporcu Dobi diye seslenirmiş. Dobi kendi bildi bileli spor yaparmış. Her sabah koşar sonra gün içinde yüzer, basket oynar ve vücut çalışırmış. Sporcu Dobi ilerde beden eğitimi öğretmeni olmak istiyormuş. O yüzden hep kendini geliştirmeye özen gösterirmiş. Beslenmesine dikkat eder, proteinli şeyler yemeye çalışırmış. Dobi’nin vücudu, kasları sürekli spor yaptığı için acımıyor ve ilk günlerdeki gibi çok yorulmuyormuş. Sporcu Dobi kendi mahallesinde yavaş yavaş arkadaşlarına, onların kardeşine temel hareketleri öğretmeye başlamış.

Dobi bu öğretme sırasında çok keyif alıyormuş. Kendi gittiği spor salonunda ufak terfilerle amatör bir şekilde de olsa eğitim veriyormuş. Kendi hocalarının kontrolünde tabii. Sporcu Dobi mahalledeki eğitimlerinin olduğu gün yine büyük bir hevesle hazırlanmış ve öğrencilerinin yanına gitmiş. Herkese su vermiş ve ısınma hareketlerinden başlamış.

Her zaman ki hareketlerini yaptıran Sporcu Dobi, kendisi için yeni bir hareket denemek istemiş. Bunu izlediği videolardan görmüş. Öğrencileri her zaman ki hareketi yaparken Dobi gördüğü hareketi yapmaya çalışmış. Bu hareket hem bacak hem de kollarını çalıştırıyormuş. Yapmış ama çok fazla acı çekmiş. Acı hissetmesine rağmen bırakmamış, durmamış ve ısrarla yapmış.

Öğrencileri alkışlamış Sporcu Dobi daha da heveslenmiş ve tekrar tekrar yapmış. Ders bitmiş herkes evlerine gitmiş. Sporcu Dobi hemen duş almış ve uyumaya geçmiş. Sabah okula gitmek için alarmı çalmış, Dobi alarmı kapatmış kalkmak istemiş ama kalkamamış. Bütün vücudu o kadar ağrıyormuş ki kalkamıyormuş. Sanki her yerine darbeler almış gibi acıyormuş.

Acıya acıya kalkmış Sporcu Dobi ama lavaboya gidemeden düşmüş. Bacakları o kadar ağrıyormuş ki kendisini taşıyamıyormuş. Dobi’nin annesi onu böyle görünce çok korkmuş ve hemen kremle vücuduna yavaş yavaş masaj yapmış. Neden böyle olduğunu sormuş ve Dobi o zaman çok utanmış. Çünkü aslında yapmaması gereken bir hareketi sadece daha havalı görünmek için yaptı ve alkışlarla birlikte acımasına rağmen yaptı. Annesine bir şey söyleyemedi Dobi ama kendine çok kızdı. Okula gidemeyen Dobi bütün gün kendisiyle kalmış ve iyice düşünmüş. Bir daha böyle kendisini zorlamayacağına ve bilmediği hareketleri yapmayacağına dair kendisine söz vermiş.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir