Sorumsuz Çocuk Masalını Oku

Bir varmış bir yokmuş. Çok güzel bir yerde bir anne ve kızı yaşarmış. Annesi kızını el bebek gül bebek yetiştirirmiş. Güzel okullarda okutmuş. Kızda annesini hiç utandırmıyor hep başarılı oluyormuş.

Annesinin sözünü hep dinlermiş. Annesine haber vermeden hiç bir yer gitmez veya büyük planlar yapmazmış. Bir gün kızın arkadaşları bir yerde toplanıp yemek yemek istemişler ve kızı da çağırmışlar. Kız, annesi evde olmadığı için haber vermeyi unutmuş ve arkadaşlarının yanına gitmiş.

Arkadaşlarıyla o kadar güzel vakit geçiriyormuş ki annesine haber vermediğini unutmuş. Zaman çok hızlı geçiyormuş çünkü çok eğleniyormuş. Zamanın ne kadar hızlı geçtiğinin farkında bile değilmiş. Bu arada annesi evde merak içinde kızını bekliyormuş. Saatlerdir ne bir haber gelmiş ne de kızı eve gelmiş. Aradan biraz daha zaman geçince kız eve gelmiş, annesini merak içinde beklerken bulmuş.

Annesi kızına çok kızgınmış. Çok merak içinde bırakmış onu. Kız annesinden sorumsuz çocuk olduğu için özür dilemiş. Onu bu kadar merak içinde bırakmaması gerektiğini anlamış. Ama annesi o kadar korkmuş ki kızına bir şey oldu diye bir türlü sakinleşemiyormuş. Aradan bir kaç gün geçmiş, annesi kızına bir ders vermek istemiş. Bir gün evden habersizce gitmiş. Kız eve gelmiş annesi hiç bir yerde yok. Komşulara sormuş, sokağa bakmış biraz ama annesini bulamamış.

Aradan biraz zaman geçince anne eve geri gelmiş. Kız merak içinde annesine bakmış. Hemen koşmuş sarılmış. Çok merakta kaldığını söylemiş ve neden onu merakta bıraktığını sormuş. Annesi de ” İşte sen de beni bu kadar merak içinde bırakmıştın, haber vermek ne kadar önemli şimdi anladın mı?” demiş. Kız artık bunun ne kadar önemli bir şey olduğunu anlamış. Sevdiğimiz insanları merak içinde bırakmamalıyız demiş.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masal dünyaları için çocuklarınıza her gün bir masal okuyun.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir