Kitapsever Kardeş Masalını Oku

Bir varmış bir yokmuş. Çok büyük bir şehirde bir aile yaşıyormuş. Baba her gün işe gider anne de ev işlerini yaparmış. Çok güzel iki kızları varmış. Kardeşlerden birisi okula gitmeyi, derslere katılmayı ve kitap okumayı çok severmiş. Diğer kardeş ise okula sadece öylesine gidermiş. Okumayı pek sevmezmiş.

Kitapsever kardeş sürekli kitap alırmış. Annesi ve babasının verdiği harçlıkları biriktirir ve kendine yeni kitaplar alırmış. Çünkü her bir kitapta kendini başka bir hayal dünyasına götürürmüş. Her gittiği hayal dünyasında farklı bir mutluluk yaşarmış. Çok severmiş çünkü. Ama kardeşi öyle değilmiş. Onun aklı fikri oyunlardaymış. Hiç kitap almaz veya okumazmış.

Oyuncu kardeş çoğu zaman oyunlardan sıkılır kardeşinin yanına gidermiş. Çünkü artık yeni oyunlar öğrenmek ve oynamak istiyormuş. Kitap kurdu kardeşi ise onunla birlikte kitap okuması gerektiğini ve çok mutlu olacağını söyler. Oyun sever kardeş biraz düşünmüş ve kardeşinin sözünü dinlemeye karar vermiş.

Ablasının yanına gidip ona bir kitap vermesini istemiş. Ablası tabi ki bu duruma çok sevinmiş. Sonunda kardeşinin kitap okumaya ikna etmiş. 1-2 kitap bitirdikten sonra kardeşi ablasına ne kadar teşekkür etse azmış. Çünkü kitaplar sayesinde artık her kitap bir başka oyun bir başka hayal dünyasıymış.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masal okuyun, okutturun. Hayal dünyaları için.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir