Dağınık Çocuk Masalını Oku

Denize kıyısı olan bir deniz kasabasında bir aile yaşarmış. Anne baba ile birlikte bu ailenin 10 yaşında bir çocuğu varmış. Çocuk çok yaramazmış, evdeki eşyalarla hep oynarmış. Hatta bütün dolapları ve çekmeceleri karıştırırmış. Dağınık çocuk hep böyle yaparmış.

Giysileri çıkartıp onlarla oynarmış. Dağıtıyormuş her yeri. Annesi artık çocuğunun eşyaları karıştırmasından ve bütün dolapları, çekmeceleri çıkarmasından bıkmış. Her yeri düzeltiyor ama 1-2 saat sonra tekrar baktığında tekrar her yeri dağınık görüyormuş. Annesi artık babası ile konuşmaya karar vermiş. Çocuklarının bu dağınıklığına bir çözüm bulmaları herkes için daha iyi olur diye düşünmüşler. Babası bir çözüm bulmak için düşünmeye başlamış.

Bir sürü malzeme almış ve oğlunu deniz kenarına sahile götürmüş. Babası oğluna bir sürü malzeme aldığını ve oyuncak yapabileceklerini söylemiş. Çocuğa malzemeleri verdikten sonra, bunlarla istediğin oyuncağı yapabilirsin demiş. Malzemeler arasında, bir sürü renkli kağıt, tahta ve plastik parçaları ve biraz da değişik renklerde ip varmış. Çocuk malzemeleri kullanarak bir şeyler yapmaya başlamış.

Yaptığı şeyi bozuyor, sonra tekrar yapıyormuş. Kağıttan uçaklar, tahtalardan başka şeyler yapıyormuş. Bu çok hoşuna gitmiş. O kadar yorulmuş ki eve gidince direk yemeğini yiyip uyumuş. Bir yerleri dağıtacak enerjisi kalmamış. Sonra sabah uyanınca kahvaltı ettikten sonra hemen malzemelerini alıp oyuncak yapmaya gitmek istemiş. Annesi ve babası bu duruma çok sevinmiş. Artık enerjisini sadece bir şeyleri dağıtmak için değil aynı zamanda yaratıcı olup yeni oyuncaklar yapmak için kullanıyormuş.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Çocuklarınız için masal okumak artık daha eglenceli. Her gün yeni ve orijinal masallarla siz de okurken keyif alabilirsiniz.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir