Şirin Kız ve Üç Ayı

Bir zamanlar bir ormanda üç ayı yaşıyormuş. Birinci ayı, Baba Ayı’ymış. İkinci ayı, Anne Ayı’ymış. Üçüncü ayı ise Bebek Ayı’ymış. Üç ayı da yulaf ezmesi çorbasını çok severlermiş. Bir sabah Anne Ayı, sıcacık çorbayı tabaklara doldurmuş.

Sonra da çorbaları soğumaya bırakarak üçü birden kısa bir gezintiye çıkmışlar. Onlar gidince komşu kızı oraya gelmiş. Üç tabak çorbayı görünce dayanamamış. Önce Bebek Ayı’nın çorbasını sonra diğerlerini bitirmiş. Karnını doyurduktan sonra evin içinde dolanıp her gördüğü yeri karıştırmaya başlamış. Ardından yorulmuş ve Bebek Ayı’nın sandalyesine oturmuş.

Sandalye sallandıkça ses çıkarıyormuş. Çıkardığı sesten çok hoşlanan kız tüm ağırlığını vererek sandalyeyi hızla sallamaya başlamış. Sonunda sandalye ağırlığına dayanamayıp kırılmış. Komşu kız, evin içinde eğlenecek başka bir şey bulamayınca sıkılmış. Ve uyumak istemiş.

Bu kez, evin ikinci katına çıkmış. Yataklarından biri çok minikmiş. O, Bebek Ayı’nın yatağıymış. Uzanmış, uykuya dalmış… Ormanda gezinti yapan üç ayı çok geçmeden evlerine dönmüşler. Bebek Ayı, hemen çorba tabağına koşmuş: “Biri benim çorbamı bitirmiş,” demiş telaşla.

Sonra da sandalyesini götürüp: “Sandalyemi de kırmış,” demiş üzüntüyle. Ayı ailesi eve birinin geldiğini anlamış. İkinci katı da kontrol etmeye çıkmışlar. Bebek Ayı yeniden incecik sesiyle ciyaklamış: “Baba, anne bakın!.. Bir kız yatağıma girmiş uyuyor,” demiş.

Komşu kız gürültüden uyanınca üç ayı ile karşılaşmış, utanmış. Apar topar evine kaçmış. O günden sonra üç Ayı komşu kızın evlerine girip yaramazlık yaptığına bir daha şahit olmamışlar. Sevgili arkadaşlar, sizce birinin evine izinsiz girilir mi?

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili AilelerBir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir