Sincap Umur Parti Veriyor

Uçsuz bucaksız ormanda yaşayan Sincap Umur veteriner dönüşü hem iyileştiği için hem de utangaçlığını biraz da olsa azalttığı için bir parti vermek istemiş. Madem artık utangaçlığına son verecekti o zaman ormandaki herkesi partiye davet etmek istemiş. Nasıl olsa artık yeni insanlarla konuşmak o kadar da korkutucu değildi. Umur parti için gerekli süsleri, yiyecek ve içecekleri, müzik organizasyonunu hep kendisi yapmak istemiş. “Herkese gidip istediklerimi söyleyebilir, davet edeceklerimi ederim.

Çünkü artık çekingen bir Umur yok.” diye düşünmüş kendi kendine. En yakın arkadaşları zebra, tırtıl, ayı ve koala Umur’a yardım etmek istemişler ama Umur hepsine hayır demiş. Aslında hepsi Sincap Umur parti veriyor diye çok da heyecanlanmış. Ama Umur yardım istememiş.  Sincap, başlamış bütün herkesi davet etmeye. Herkesin kapısını çalıp davet ediyormuş ama genelde herkes ona kim olduğunu soruyormuş. Sincap Umur kimseyle konuşmadığı ve aynı ortamda bulunmadığı için onu tanımayanlar çok olmuş.

Umur ise kendisini soranlara ne cevap verebileceğini bilmediği için üstünkörü cevaplarla geçiştiriyor ve tekrar neşeli bir şekilde partiye davet ediyormuş. Onun bu tavrını ürkütücü, değişik ve anlamsız bulanlar olmuş. Çünkü Sincap Umur evde ezberlediği bir parti davetini her kapı açılışında söylüyor sonra gidiyormuş. Evet çekingenliği azalmış ama sohbet etmeyi, sohbeti devam ettirmeyi henüz bilmiyormuş Umur. Süsleri kendisi yapmış, müziği ayarlamış yiyecekleri yapmış hatta arkadaşları onu dinlemeyip bir şeyler getirmişler. Parti günü gelmiş çatmış. Sincap Umur en güzel kiyafetini giyip hazırlanmış. Herkes hazırmış ve hepsi davetlileri bekliyormuş.

Saatler geçiyormuş ama kimse gelmemiş henüz. Sincap Umur arkadaşlarına, “Daha hazırlanıyorlar herhalde gelirler şimdi.” demiş ama kendi bu söylediğine pek inanmamış. Dakikalar dakikaları, saatler saatleri kovalamış herkes umudunu kesmişken bir konuk gelmiş! Minik bir tavşan heyecanla gelmiş parti alanına.

Hepsi özellikle de Umur o kadar sevinmiş ki! Tavşan pek kimsenin olmadığını görünce, “Size bir şey söylemem lazım. Ben de aslında buraya gelemicektim çünkü annem sincabın konuşmasından çok rahatsız oldu. Sadece partiye çağırdı ve gitti kendisini tanıtmadı. Hatta komşularımız geldi ve onlarda sana soru sormuşlar ama sen cevap verememişsin. Herkes senden korkmuş. Ben de merak ettiğim için evden kısa süreliğine habersiz geldim.” demiş ve işte o zaman Umur yaptığı hatayı anlamış. Çekingen tavrı belki biraz kırılmıştı veterinerde ama daha tam nasıl konuşacağını bilmiyordu. Bütün ormanı korkutmuş, arkadaşlarına mahcup olmuştu. Onların yardımı kabul etseydi şuan da çok daha güzel bir parti olacaktı.

Tavşan biraz kalıp gitmiş o gidince de Umur’un arkadaşları kocaman sarılmış ve ona üzülmemesi gerektiğini söylemişler. Bir sonraki partiyi zebra düzenleyecek ve herkesi Umur’la tanıştıracaklarmış. Böylece herkes gerçek sincabı tanıyacak ve korkularının boşa olduğunu anlayacaklarmış. Umur bu duruma çok sevinmiş ve onlar gibi arkadaşlara sahip olduğu için çok şanslı olduğunu bir kez daha anlamış.

Masalın ilk bölümünü okumak için buraya tıklayın.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili AilelerBir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir