Sincap Umur Geziye Gidiyor

Sincap Umur Geziye Gidiyor

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur zaman içinde Sincap Umur varmış. Sincap Umur’un maceralarında bu sefer bir geziye konuk oluyoruz. Sincap Umur geziye gidiyor ve bakalım onu neler bekliyor. Sincap Umur en son verdiği partide orman halkının tepkisi ile karşılaşmıştı. Nasıl konuşacağını henüz bilmeyen Umur arkadaşları sayesinde bu önyargıyı kıracaktı. Zebra Atik bir gezi düzenlemeye karar vermiş. Hem Sincap Umur’u herkese güzelce tanıtacak hem de orman halkıyla beraber güzel bir gün geçireceklermiş. Zebra Atik birkaç gün boyunca ormandaki herkese haber vermiş. Herkes bu habere çok sevinmiş.

Evlerinde bir şeyler hazırlayıp hep beraber otobüse atlayıp ormanın gizli hazinesi olarak bilinen “Işıltılı Göl”e gideceklermiş. Sincap Umur çok heyecanlıymış. Gezide herkese kendini yeniden tanıtacağı ve çok eğleneceğini için çok mutluymuş. Alıştırmalık şeyler ve ne giyeceğini hazırlayıp yatağına geçmiş. Tamamen geziye hazırmış artık. Herkes saat dokuzda ormandaki meydana gelecek ve otobüse bineceklermiş.

Sincap Umur’un evi meydana çok yakınmış o yüzden nasıl olsa gecikmem diye erken uyanmak istemiş. Sabah olmuş Sincap Umur beş dakika beş dakika diye diye otobüse geç kalmış. Herkes dokuzda orada bulunmuş sadece biraz uzaktan gelenler birkaç dakika gecikmişler. Zebra Atik otobüsü doldurmuş ama bir bakmış ki arkadaşı Umur yok! Herkesten özür dileyerek biraz zaman istemiş ve hızlıca Umur’un evine gitmiş. Zebra Atik eve bir gitmiş bir de ne görsün Umur daha horul horul uyuyor! Zebra Atik ismi gibi atik, tez canlı ve çok dakik birisiymiş. Sincap Umur’u öyle görünce çok sinirlenmiş. Başka zaman olsa onu orada bırakırmış ders alsın diye ama bu gezi Umur için önemli olduğundan onu bırakmamış.

Umur’u birkaç kere dürtmüş, seslenmiş en sonunda uyanmış. Umur telaşla odasının içinde bir o yana bir bu yana gidip duruyor ve “Hayır, olamaz. Gezi bitti mi, gelemedim mi? Ahh kafam ahh!” diye yakınıyormuş Zebra Atik açıklama yapsa da ısrarla dinlemiyor öyle dolanıyormuş. En sonunda Zebra Atik onu sakinleştirmiş ve hemen hazırlanmasını söylemiş. Beraber yiyecekleri de alıp otobüse gitmişler ama bir sorun varmış. Herkes Umur’u görünce rahatsız olmuş ve söylenmeye başlamışlar. Umur herkesten özür dilemiş ve yıllardır kimseyle neden konuşamadığını açıklamış. Ama artık düzelmek istediğini ve bunun için herkesin yardımına ihtiyacı olduğunu söylemiş.

Orman halkı Sincap Umur için üzülmüşler ve ona bir şans vermek istemişler. Işıltılı Göl’e vardıklarında herkes önce kahvaltı etmiş. Yiyeceklerden yiyen orman halkı sonra sırayla Umur ile beraber vakit geçirmişler, oyunlar oynamışlar. Sincap Umur herkesin onu yakından tanımak istemesine çok mutlu olmuş ve aklındaki her şeyi anlatıyormuş. Çekingen, suskun Umur birden konuşkan olmuş. Herkes için çok eğlenceli geçen bu piknik en çok da Sincap Umur için eğlenceli geçmiş. Orman halkıyla arasını düzelten Umur artık her etkinliğine gidiyor, onun yaptığı her etkinlikte dolu dolu geçiyormuş.

Sevgili AilelerBir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir