Sidi'nin Fikirleri

Sidi’nın Fikirleri

Bir varmış bir yokmuş… Evvel zaman içinde kalbur saman içinde Sidi isimli bir tembel hayvan varmış. Bu tembel hayvan o kadar tembelmiş ki bir şey yapması, düşünmesi çok ama çok yavaşmış. Arkadaşları Sidi ile bir plan yaptıklarına her defasında pişman oluyorlarmış çünkü Sidi oyun oynayana kadar, pikniğe gelene kadar akşam oluyormuş.

Bir gün artık bu durum Sidi’yi çok rahatsız etmiş ve bir karar vermiş. Artık daha hızlı olacak ve her şeye yetişecekmiş. Piknikler, oyunlar, kitap okuma, sinemaya gitme ve denizde yüzme, yemek yapmayı öğrenme, dolabını düzeltme, bisiklet sürmeyi öğrenme, resim çizmek, müzik dinlemek ve o müzikle dans etmek… Sidi’nin fikirleri çokmuş. Sidi önce her sabah alarm kurup erken kalkmaya başlamış. Planı 2 saat içinde kahvaltı etmek, duş almak ve dışarı çıkmakmış. Sabah erkenden kalkmış Sidi ama yataktan bir türlü çıkamamış.

Kalkmaya çalışmış ama rüyası ona çok tatlı gelmiş. Rüyasında her şeyi hızlı, zamanında yapıyormuş hatta ve hatta olimpiyatlara bile katilmaya hak kazanmış. Böyle güzel rüyadan sonra Sidi daha da heveslenmiş ve yataktan kalkmış, kahvaltısını etmiş, duş almış ve hazırlanıp dışarıya çıkmış. “Oh beee! Başardım galiba, her şeyi eksiksiz yaptım hatta 2 saatten bile önce yaptım bence.” diyerek saatine bakmış ama bir de ne görsün! Tam tamına 5 saat geçmiş bunları yapana kadar.

 

Sidi başlamış ağlamaya… Hatta öyle bir ağlıyormuş ki bütün mahalle duymuş onu. Önce çok sevdiği arkadaşları sonra annesi en son da onunla hep dalga geçen arkadaşları gelmiş. Herkes Sidi’nin başında, “Ne oldu Sidi, neden ağlıyorsun” “Hahaha yine bi yere geç kaldın dimi Sidi” “Hadi Sidi eve gidelim anneciğim, sen kimseye aldırma.” demişler.
“Hiçbir şey yapamıyorum, gün hemen bitiyor. Yetişemiyorum, o kadar yavaşım ki! Mesela, bisiklete binene kadar arkadaşlarım yolu yarılamış oluyor ya da pikniğe gidene kadar onlar yemek yemiş, oyunlar oynamış oluyor. Ben her şeyden geri kalıyorum.” demiş ve ağlamış. Sidi ile dalga geçen arkadaşları onun bu haline çok üzülmüş ve özür dilemişler. “Sana uygun şekilde plan yaparız biz de olmaz mı? Mesela bugün erken kalkmış ve hazırlanmıştın.

Sen biraz daha erken kalkarsın biz de pikniği sizin evin ordaki küçük gölün orada yaparız.” demişler. Arkadaşlarından böyle şeyler duyunca daha mutlu olmuş Sidi ve gözyaşlarını silmiş. “Yani beni olduğum gibi kabul edeceksiniz dimi? Benim türüm böyle yavaş ama ben sizinle de vakit geçirmek istiyorum.” demiş ve arkadaşları ona söz vermişler.

Sidi annesiyle birlikte eve gitmiş ve o gün daha rahat uyumuş. Çünkü sonunda arkadaşları onun türünün böyle yavaş olduğunu ve bunu değiştirmenin zor olduğunu anlamışlar. Hem onlar Sidi’ye uyum sağlayacak hem Sidi onlara. Bakalım Sidi fikirlerini, isteklerini adım adım yapabilecek mi masal arkadaşım.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir