Sevimli Çocuk Masalı

Çok şirin güzel bir kasabada çok sevimli bir çocuk yaşarmış. Sevimli çocuk herkese yardım eder, sabah uyanır annesine yardım eder ve sürekli bir ihtiyacı var mı diye herkese sorarmış. Olabildiğince herkese yardım etmeye çalışırmış. Kasabadaki herkes de sevimli çocuğu çok severmiş.

Sabah kahvaltıdan sonra üzerini güzelce giyinir ve kasabada dolaşmaya çıkarmış. İş yapan birisini gördüğünde hemen yardım etmek için koşar yanlarına gidermiş. Herkese yardım etmeye çalışırmış. Kasabada onu sevmeyen yokmuş.

Bir gün yine kasabada gezerken sokakta bir kedi görmüş. Hemen eve götürmüş ve annesine göstermiş. Annesine, bu kediye bakabileceğini ve kalmasını istediğini söylemiş. Annesi de, eğer bakabilecekse kalabilir tabi ki demiş. Sevimli çocuk çok sevinmiş. Hemen kediyi güzelce temizlemiş. Karnı doysun diye süt vermiş, onu bir güzel beslemiş. Artık her gün kediyle ilgilenir olmuş. Kediyi o kadar çok sevmiş ki kasabada gezmeyi unutur olmuş. Herkes meraklanmaya başlamış çünkü günlerdir çocuğu görmüyorlarmış.

Kasabadakiler çocuğun anne ve babasına sormuşlar. Onlarda yardıma muhtaç bir kedi bulduğunu ve onunla ilgilendiğini söylemiş. Çocuk için herkesten çok kedinin yardıma ihtiyacı varmış. Yakında yine kasabada dolaşacağını ve yine herkese yardım edeceğini söylemiş.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir