Mucize Bebek Masalı

Bir varmış bir yokmuş. Zamanın birinde evli bir çift varmış. Birbirlerini çok severlermiş. Sorunsuz ve çok mutlu bir evlilikleri varmış. Adam her gün işe gidermiş kadında evdeki işlere bakar veya komşularla görüşürmüş. Görünürde hiç bir sorunları yokmuş ama çocukları olmuyormuş.

İkisi de bu duruma çok üzülüyormuş. Komşularının çocuklarını görünce onlarla eğleniyorlar ama sonra yine üzülüyorlarmış. Bu durum içinde ne yapacaklarını bilmiyorlarmış. Bir gün doktora gitmişler. İlk başta bir çare bulunamamış. Bir kaç kez daha doktora gitmişler ama yine bir çare bulunamamış. Kadın çoğu zaman komşunun çocuklarını eve çağırır ve onlara yemek verirmiş. Çocukları çok seviyormuş ve her gün dua ediyormuş. Bir gün çocukları olur diye her gün dua edermiş.

Mahallenin tüm çocuklarına güler yüzlü davranır. Her gördüğünde onlarla eğlenir ve tekrar dua edermiş. Hem kendi çocuğu olsun diye hem de mahallenin diğer çocuklarına bir şey olmasın diye. Zaman böyle geçip gitmiş bir süre. Bir gün eşi işten eve gelirken bir ağacın altında örtü içinde sarılı ağlayan bir bebek görmüş. Adam ne yapacağını şaşırmış ve etrafa bakınmış birileri var mı diye. Bir süre bakındıktan sonra kimseyi görememiş. Bebek ağlamaya devam ediyormuş. Adam artık dayanamamış ve bebeğe bakmaya gitmiş.

Bebek ağlamaya devam ediyormuş. Belki açtır veya bir sorunu vardır diye bebeği almış ve evine götürmüş. Eşi bakınca çok sevinmiş ve hemen bebeğin karnını doyurmuş.Bebek ağlamayı bırakınca adam da mutlu olmuş. Kadın bunun bir mucize bebek olduğunu düşünmüş. Aradan biraz zaman geçmiş ve bebeği arayan hiç kimse çıkmamış. Onlarda dualarının kabul olduğunu düşünmüş ve mutlu bir şekilde bebeğe bakmaya devam etmişler.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir