Seher Teyze

Zamanın birinde büyük ve kalabalık bir şehirde Seher Teyze isimli dünya tatlısı bir kadın yaşarmış. Seher Teyze çok güzel, enerji dolu, sevecen ve neşeli bir kadınmış. Eşi ve 4 tane kedisi ile birlikte yaşarmış. Kedilerin ismi ise; Yumoş, Bıdık, Pamuk ve Kekino imiş. Seher Teyze ve eşi hayvanları çok seviyormuş. Evlerinde olan kediler hariç apartmanlarının altındaki bir kulübede de bir sürü kedi besliyorlarlarmış. Seher Teyze evlerindeki her kediyi sokakta bulmuş. Satın almanın yanlış olduğunu düşündüğü için sokaktaki kedilerden alır beslermiş. Birisini kendi, birisini oğlu birisini eşi ve birisini de komşusu ona getirmiş.

Hepsi ise geldiklerinde ya yaralı ya da hastaymış. Seher Teyze ve eşi onları iyileştirmişler, bakmışlar sonra da sokağa bırakmaya kıyamamışlar. Seher Teyze onlara özenle bakar ve eğitirmiş. Dört kedinin hepsi de arada birbirleriyle didişseler de mutlu mutlu yaşarlarmış. Eve misafir geldiğinde Bıdık, Yumoş ve Pamuk kaçar sadece Kekino misafirlere sıcak davranır, sırnaşır ve kendini sevdirirmiş. Seher Teyze’nin en büyük hayali bir hayvan barınağı açmakmış. Sokaktaki hayvanlara çok üzülüyormuş Seher Teyze ama hepsini evine alamayacağından sokak hayvanları için bir barınak açmak istiyormuş.

Seher Teyze bunun için ciddi çalışmalar yapmış. Biraz para biriktirmiş, sürekli gittiği veteriner merkezi, Hayvan Hakları Derneği ile konuşmuş. Hatta en sonunda hepsi birlikte belediye ile konuşmaya karar vermişler. Büyükşehir belediyesinden randevu alıp durumu belediye başkanına anlatmışlar. İstedikleri şey ise bütçe desteği ya da onlara ayarlayacakları bir alan. Belediye başkanı, “Bu konuya dikkat çektiğiniz için onlara çok teşekkür ederim. Bunu çok önceden düşünmemiz lazımdı.

Her türlü desteği sağlarım hiç merak etmeyin.” demiş ve bütün işlemleri başlatmış. Seher Teyze bu duruma çok sevinmiş. Veteriner merkezi, Hayvan Hakları Derneği’de Seher Teyze’ye ön ayak olduğu için teşekkür etmişler. Seher Teyze hızlıca eve gitmiş ve bu harika haberi eşi, oğlu ve kedileriyle paylaşmak istemiş. Hepsi o kadar mutlu olmuş ki, bugün onlar için bayram günüymüş. Artık hayvanlar sokakta kalmayacak, üşümeyecek ve hastalanmayacaklar. Böyle böyle her yerde ufak büyük demeden barınak açılırsa hiçbir hayvan sokakta kalmaz diye düşünmüş Seher Teyze. Bakalım Seher Teyze barınağı nasıl düzenleyecek ve kendi enerjisini katarak nasıl süsleyecek?

Sevgili AilelerBir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir