Saklı Arkadaşlar Masalı

Güzel ve her mevsim güneşli bir sahil şehrinde Ceren isimli bir çocuk varmış. Ceren’in bir ablası ve anne babası varmış. Ceren hep oyuncaklarıyla konuşur ve onlarla oynarmış. Pek arkadaşı yokmuş ve hep kendi yarattığı saklı arkadaşlar ile oynar, vakit geçirirmiş. Ablası sürekli kendi arkadaşlarıyla vakit geçirir, annesi ve babası da hep çalışırmış. Yani Ceren biraz yalnız bir çocukmuş.

Henüz okula gitmeyen Ceren yine bir gün evde kendi kendine oynarken ablasının arkadaşları onunla dalga geçmişler ve ablası hiç bir şey yapmamış. Ceren bu duruma çok üzülmüş ve koşa koşam evden uzaklaşmış. Hiç durmadan ağlaya ağlaya koşmuş Ceren. Birden kendini hiç bilmediği bir parkta bulmuş. Ceren çok korkmuş. Nasıl eve döneceğini ve nerede olduğunu bilmiyormuş.

Orada öylece çimenlikte oturan Ceren birden ses duymuş ve irkilmiş. Sesin nereden geldiği anlaşılmıyormuş. Etrafına baka baka parkın içine doğru ilerlemiş. İçeri girdikçe birde ne görsün. Parkın içindeki büyük ağaçlar, çiçekler, kuşlar, köpekler, kediler ve sincaplar bir ateş yakmışlar ve etrafında oturmuş sohbet ediyorlar. Ceren ilk başta inanamamış. Gözlerini ovuşturmuş ama bakmış gerçekten oradalar. Yanlarına gitmek istemiş ama korkmuş. Böyle kararsız kaldığı sırada birden ilerlemeye başlamış ve kendini ateşin başında bulmuş. Herkes birden susmuş ve karşılarındaki insana karşı rahatsız olmuşlar.

Ceren hemen konuşmaya başlamış. ” Merhabalar benim adım Ceren, Aileme kızıp evden koşarak çıktım ve kendimi burada buldum. Hiç arkadaşım yok ve hep oyuncaklarımla oynarım. Sizler benim arkadaşım olur musunuz?” demiş. Çiçekler ve hayvanlar çok şaşırmış. Çünkü gündüzleri onların yaşam alanını rahatsız eden, zarar veren insanlarmış ama bu çocuk hiç onlara benzemiyormuş.  Kendi aralarında toplantı yapan çiçekler ve hayvanlar Ceren’in yanlarında kalmasına izin vermişler. O gece bu zamana kadar hiç arkadaşı olmayan Ceren’in birden bir sürü arkadaşı olmuş. Herkes istediği her şeyi anlatmış ve çok güzel sohbet etmişler. Herkes ateşin etrafındaymış. Zaman geçince Ceren’i evine bırakan kediler ve köpekler her akşam onu almaya söz vermişler. Ceren’in bu saklı arkadaşlarıyla buluşmaları onu çok mutlu etmiş ve artık yalnız olmadığını biliyormuş.

Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir