Periler Prensesinin Armağanı Masalı

Kaf Dağı’nın da ötesindeki masal ülkelerinden birinde, harikalar diyarının kraliçesinin bir bebeği olmuş. Harikalar diyarının koruyucuları olan periler ve periler prensesi, küçük bebeğin beşiğinin etrafına birikmişler.

Kraliçe etrafındaki perilere dönerek şöyle demiş : “Bu küçük Bebeğe en değerli olduğunu düşündüğümüz şeyleri hediye edin!” Birinci peri uyuyan bebeğe eğilip şöyle demiş : “Ben sana, görenin hayran kalacağı güzellik armağan ediyorum.Göz kamaştıracaksın!”

İkinci peri şöyle demiş : ” Sana öyle güzel ve derin mavi gözler armağan ediyorum ki seni göreni büyüleyeceksin.” Üçüncü periye gelmiş sıra : ” Selvi boylu olacaksın. Senden daha güzel vücutlu kız olmayacak bu dünyada.” Dördüncü peri eğilmiş beşiğe : ” Çok zengin olacaksın. Hiçbir sıkıntın olmayacak.”

Periler prensesi düşüncelere dalmış. ” İnsanların güzelliği geçicidir. Gözlerin, yüzün,vücudun güzelliği çiçeklere benzer. Yaşlanınca geçiverir. Zenginlik de tek başına insanı mutlu etmeye yetmez. Sizin şimdiye kadar bu bebeğe verdikleriniz çok kalıcı olmadı bence…” “Peki ama başka ne verebilirdik ki?” diye sormuşlar periler. “Ben ona iyiliği veriyorum,” demiş periler prensesi. ” İyiliğin olmadığı güzellik, kokusu olmayan çiçek gibidir.

İyiliğin olmadığı zenginlik, bencilliktir. Sizlerin armağanı geçiciydi, iyilik ise kalıcıdır. Sonsuz bir kuyuya benzer. Ne kadar çok su çekersen o kadar çok suyu olur. İyilik dünyada tek tükenmeyen şeydir.” demiş.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Önemli Not: Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Editörün Notu : Bir masal sitemiz siz anne ve babaların çocukların zihinsel gelişimine faydalı olmak amacı ile masallar düzenlemektedir. www.facebook.com/birmasaloku sayfamızı beğenerek bizlere destek olabilirsiniz. Eğer masalımızı beğendiyseniz aşağıda yorumlarınızı bekliyoruz. Bu sayede hem biz hem de masalı okumak isteyecek diğer aileler yardımcı olduğunuz için mutlu olacaktır. Teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir