Pastacı Hülya Masalı

Bir varmış bir yokmuş, çok çooook uzak bir köyde Hülya isimli minik bir kız yaşarmış. Hülya her gün bahçede kendi kendine oyunlar oynar ve hayaller kurarmış. Tek çocuk olan Hülya’nın kuzenleri ve arkadaşları onu her zaman ziyaret edemiyorlarmış. Hülya ise bu yalnız zamanlarını kendi kendine oyunlar oynayarak geçiriyormuş.

Yine bir gün bahçede annesinin bahçeyi suladığı hortumla oyun oynarken ıslanan toprağın şekilden şekle girdiğini fark etmiş ve çamurdan pasta yapmaya karar vermiş. Hülya çok heyecanlanmış ve hemen bahçeden çilek, papatya toplamış. Kendisine, annesine ve babasına olmak üzere üç ayrı pasta yapmaya karar vermiş. Özenle, yavaş yavaş başlamış pastalarını yapmaya Hülya. Her pastanın üzerine çilekleri ve papatya yapraklarını diziyormuş.

Sık sık ellerini ve ayaklarını hortumla yıkayan Hülya pastaları akşam yemeğine yetiştirmek için hızlanmaya başlamış. Anne ve babasına sürpriz yapmak istiyormuş.
Pastaları güzelce yapmış, ellerini ve ayaklarını çamurdan bir güzel temizlemiş ve tek tek özenle pastaları mutfağa taşımış. Babası ve annesi pastaları görünce çok şaşırmışlar. Hülya, “Size pasta yaptııııııımmm! Yemekten sonra yeriz,” demiş. Anne ve babası Hülya’nın hevesini kırmamak için bir şey dememişler. Yemekten sonra üzerindeki çileklerden yiyip Hülya’ya çok teşekkür etmişler.

Hülya ertesi gün de kuzenleri ve arkadaşları gelecek diye yine pasta yapmaya karar vermiş ama bir türlü yataktan kalkamıyormuş. Kendisini çok halsiz hissediyormuş, annesine seslenmiş ve annesi gelmiş. Annesi bir de bakmış Hülya’nın ateşi var! Ilık duş aldırmış annesi ve “Kızım dün çamurla oynama soğuk su derken üşüttün,” demiş. Hülya ise hiiiç annesini dinlemiyor, “Ama bugün onlara da pasta yapacaktım anne, lütfeeeen,” demiş. Biraz düşünen annesi, “Hmmm o zaman beraber yapsak evde olmaz mı?” demiş ve Hülya büyük bir sevinçle, “Oluuuuuurr,” demiş. Annesi ile birlikte mutlu mutlu çilekli ve kakaolu bir pasta yapmış Hülya. Arkadaşları ve kuzenleri gelince de afiyetle yiyip oyunlar oynamışlar.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir