Haylaz Hemster Masalı

Bir varmış bir yokmuş, şirin bir sahil kasabasında mutlu mesut yaşayan hayvanlar varmış. Bu hayvanların arasında tatlı, küçücük bir hemstr ailesi yaşarmış. Bu ailede pasta, kek, kurabiye yapmayı seven bir anne varmış ve her gün bir tatlı çeşidi yaparmış.

Bir gün yine mutfakta kek malzemelerini hazırlarken un, süt ve kakaonun az kaldığını görmüş. Hemen en küçük çocuğu olan Riri’ye seslenmiş, “Ririiiii! Markete gidebilir misin?” demiş sadece kafa sallamış Riri annesi ise devam etmiş,”1 paket un, 1 paket süt ve 2 paket kakao almanı istiyorum, demiş ama bizim haylaz hemstr Riri annesini pek dinlemiyormuş ve sadece, “Hı hı, evet,” diyormuş. Bu sırada kapının önüne çıkan Riri bisikletine binerken annesi, “Bak sakın eksik getirme, not al,” demiş ama nafile! Riri çoktan şarkılar söyleye söyleye bisikletini sürmeye başlamış bile.

Akşama arkadaşlarına gideceği için telaşla hazırlıkla devam etmiş anne hemstr.
Riri markete gelmiş ve ne alacağını unutmuş! Düşünmüş, düşünmüş, düşünmüş. Ceplerini karıştırmış belki not almıştır diye ama boşuna, cepleri bomboş çıkmış. Hafızasını zorlayan Riri en sonunda bakkala, “2 paket un, 1 paket kakao istiyorum,” demiş. Bakkaldan poşetini alan Riri tekrar bisikletine binmiş ve yine şarkılar söyleyerek eve gitmiş.

Riri eve gelmiş, poşetleri mutfağa bırakmış ve hemen odasına geçerken annesi ona seslenmiş. Annesi çok sinirliymiş ve Riri şaşırmış, “Noldu anne?” demiş ve annesi, “Neden eksik ve yanlış alıyorsun Riri sana not al söylediklerimi demiştim. Nasıl yetiştireceğim ben şimdi keki?” demiş ve annesinin bu haline üzülen Riri hemen bisikletine binmiş ve tekrar bakkala gitmiş ve bu sefer doğru bir alışveriş yaptıktan sonra eve gelmiş. “Özür dilerim anne, bundan sonra hep not alacağım söz,” demiş ve Riri hiiiiç yanlış ve eksik alışveriş yapmamış.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir