Öğrenme Meraklısı Yasin

Zamanın birinde güzel bir sahil kenti varmış. Bu kentte Yasin isimli bir çocuk varmış. Yasin 10 yaşındaymış ve öğrenmeyi çok seven bir çocukmuş. Yasin yeni şeyler öğrenmeye çok meraklı ve hevesliymiş. Öğrenme meraklısı Yasin, kitap okumayı, müzik dinlemeyi çok severmiş. Yasin o zamanlar İngilizce öğrenmeye heveslenmiş. Okulda öğretmenini dikkatlice dinliyor sonra evde kendisi çalışıyormuş.
Yasin kendisini daha da ilerletmek için okuldaki kütüphaneden İngilizce hikaye kitapları almaya başlamış. Hocasına göstermiş ve uygun kitapları okumaya başlamış.

Yasin başta çok anlamasa da çoğu kelimeyi her sayfada hatta her kitapta görmeye başlayınca bu kelimeleri bir kağıda anlamlarıyla birlikte yazmış. Yasin aslında kendi sözlüğünü oluşturmaya başlamış. Yavaş yavaş anlamadığı kelimeler azalmış, azalmış, azalmış. Yasin derste daha aktif olmaya başlamış. İngilizceyi çok seviyor ve daha da öğrenmek için gayret gösteriyormuş. Öğretmeni Yasin ve onun gibi hevesli olan birkaç kişiyle birlikte bir konuşma kulübü kurmuş. Hafta sonları birer saat okulda sadece İngilizce konuştukları bir alan yaratmışlar. Türkçe konuşan olursa herkese tatlı bir şey alıyormuş ceza olarak. Olabildiğince İngilizce konuşmaya ve pratik yapmaya başlamışlar. Zamanla okulda bu konuşma kulübü duyulmuş ve popüler olmaya başlamış.

5 kişiyle başladıkları kulüp birden 2 ayrı sınıfa çıkmış. Öğretmenleri bu duruma çok sevinmiş. Herkes kütüphanedeki kitapları okumayı bitirmiş aileler farklı farklı kitaplar almaya başlamışlar. Herkes dönüşümlü olarak alınan kitapları okuyor, derslerde konuyu tartışıyor, yorumlarını açıklıyorlarmış. İngilizceyi sevmeyenler bile derslere geliyor aileler ise bu derslerden çok memnun oluyorlarmış. Yasin İngilizce konuşmayı çok sevmiş ve artık çizgi filmleri internetten İngilizce haliyle dinliyormuş. Yasin tek başladığı bu macerada yanında okul arkadaşlarını gördükçe mutlu oluyor ve buna vesile olduğu için kendisiyle gurur duyuyormuş.

Sevgili AilelerBir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir