Enes Buz Pateninde

Bir varmış bir yokmuş, zamanın birinde Enes isimli bir çocuk varmış. Enes somurtkan bir çocukken hatasından dönmüş ve artık daha güleç, pozitif bir insan olmaya başlamıştı. Enes bu pozitif olma yolunda arkadaşlarıyla daha çok vakit geçiriyor onlarla gerçekten eğlenerek vakit geçirmeye başlamış. Bu hikayede ise Enes buz pateninde. Okuldaki öğretmenleri kış geldiği için buz pateni etkinliği düzenlemek istemiş, veliler de bunu onaylamış. O hafta sonu aileler, çocuklar ve öğretmenleri buz patenine gideceklermiş. Herkes çok hevesli ve heyecanlıymış.

Bazıları ilk kez buz patenine gidecekmiş. Hafta sonu gelmiş çatmış. Herkes bir bir buz pateninin olacağı yere gelmeye başlamış. İlk gelen Enes ve ailesiymiş. Enes bu yeni hayatında çok mutlu ve hem ailesiyle hem de arkadaşlarıyla hep beraber yapacakları bir etkinlik onun için altın değerindeymiş.

Herkes patenlerini giymiş, talimatları dinlemişler ve oradan bir eğitmenle birlikte sahaya inmişler. Özellikle bilmeyenler için eğitmen çok avantajmış. Enes daha önceden paten kaydığı için buz patenine hakimmiş. Enes mutluluktan bütün sahada kayıyor, çok eğleniyormuş. Adeta uçarak ilerliyor sahayı tekrar tekrar kayıyormuş. Dakikalar ilerledikçe ilk kez deneyenler yavaş yavaş tutunmadan kaymaya hatta ve hatta uzağa kadar gidebiliyorlarmış. 1 saate yakın buz pateninde eğlenen ufaklıklar ve aileler sonrasında güzelce bir yemeğe gitmişler. Herkes öğretmenlerine teşekkür etmiş böyle güzel bir aktivite için.

Yemeğin sonunda bir de ne olsun! Masaya bir pasta gelmiş ve herkes “Enes, Enes, Enes” diye bağırmaya başlamış. Enes durumu anlayamamış çünkü doğum gününe daha çoook varmış. Fakat pasta önüne geldiğinde durumu anlamış. “Güleç Enes iyi ki doğdun!” yazıyormuş pastada. Enes gözyaşlarına hakim olamamış ve ağlamaya başlamış, herkese tek tek sarılmış ve teşekkür etmiş. Arkadaşları ise, “Bize değil kendine teşekkür et çünkü sen bunu başardın.” demişler. Enes o gün bir kez daha doğmuş resmen. En özel anlarından birini yaşamış olduğundan ve hep hatırlayacağı bir anı, gün olduğu için çok mutlu olmuş.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili AilelerBir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir