Nurten Öğretmen

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde sahil kenarında minik, tatlı bir ilçe varmış. Bu ilçenin adı Aydıncık’mış. Bu ilçede herkes hemen hemen birbirini tanır ve huzur içinde yaşarlarmış. Aydıncık’ta yaşayan Nurten Öğretmen bir ana sınıfı öğretmeniymiş. Nurten Öğretmen farklı fikirlere açık ve yeni uygulamalar yapmayı seven başarılı bir öğretmenmiş.

Nurten Öğretmenin 15 kişilik bir sınıfı varmış. Sınıfındaki öğrencileriyle genellikle anneleri ilgileniyor babalar arka planda kalıyormuş. Anneler toplantıya, çocuklarını bırakmaya, almaya ve onlarla oynamak için okula geliyor ama babalar gelmiyormuş. Nurten Öğretmen bu işe bir çözüm bulmak istemiş. “Baba Bana Bir Masal Anlat” isimli bir proje yazmış.

Bu projede babalar okula gelerek çocukların oyun sahalarında onlarla oyunlar oynayacak, masallar okuyacak ve birkaç saatliğine de olsa çocuklarıyla aralarında engel olmadan iletişime geçecekler. Nurten Öğretmen bu projeyi başlatmış ve bütün babalara ulaşmış. İlk toplantı günü gelip çatmış fakat sadece bir baba gelmiş.

Nurten Öğretmen bu duruma üzülmüş fakat moralini yüksek tutmaya çalışmış. Sonraki hafta bütün babaları tekrar aramış ve davet etmiş. Bu sefer hepsi olmasa da yarısı gelmiş ve Nurten Öğretmen çok mutlu olmuş. “Çocuklarınızla elbette iletişime geçiyor, oyunlar oynuyorsunuz fakat okulda kendi alanlarında iletişime geçmek çok daha farklı. Bura onların en özel alanları ve sadece annelerini değil de babalarını da bu alanda görürseler iletişiminiz daha da pekişir.” demiş ve babalar Nurten Öğretmene hak vermişler. Sonraki günler babalar sırayla okula geliyor, çocuğuyla vakit geçiriyor ve tüm sınıfla etkinlikler yapmaya başlamış.

Hem babalar hem de çocuklar bu duruma hemen alışmış ve çok sevmişler. Sonraki toplantılar daha verimli ve tam.katılımlı geçmiş. Nurten Öğretmen ve anneler bu uygulamadan çok memnunlarmış. Nurten Öğretmen babaların duygularını öğrenmek için bir toplantı yapmış. Bütün babalar çekinerek geldikleri bu uygulamadan çok verim aldıklarını, çocuklarıyla aralarında engel olmadan iletişime geçtiklerini söylemişler.

Nurten Öğretmen böyle geri dönüşler aldığı için çok mutlu olmuş ve “Hepinize katıldığınız için teşekkür ederim. Unutmayın baba kavramı her kız çocuğu için kahraman her erkek çocuğu için ise birer idoldür, örnektir.” demiş ve Nurten Öğretmen bu projesini uygulamaya severek devam ettirmiş ve babalar da isteyerek katılmışlar.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili AilelerBir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir